Informacje prasowe


12.03.2014

Nowe rozwiązania internetowe i mobilne dla przedsiębiorstw w Banku Millennium

Bank Millennium udostępnił nowe funkcjonalności w bankowości internetowej i mobilnej dla Klientów korporacyjnych, usprawniające zarządzanie finansami firmy.

Bank Millennium wprowadził w systemie Millenet dla Przedsiębiorstw oraz w Aplikacji Mobilnej dla Przedsiębiorstw rozwiązanie „single sign on", zapewniające dostęp do rachunków i produktów bankowych wielu spółek za pomocą jednego kodu dostępu. Funkcjonalność ta została przygotowana m.in. w odpowiedzi na potrzeby pracowników działów finansowych obsługujących kilka firm w ramach jednej grupy kapitałowej. Osoby zarządzające finansami mogą teraz korzystać z szybkiego dostępu do wszystkich rachunków i powiązanych z nimi produktów za pomocą jednego logowania oraz samodzielnie konfigurować ustawienia systemu, np. wskazując konta, które będą dostępne łącznie po zalogowaniu.

- Projektując zmiany w bankowości internetowej i mobilnej dla Klientów korporacyjnych kierujemy się zasadą, że wszystkie funkcjonalności muszą być wysoce użyteczne dla pracowników firm. W korporacjach z systemu korzysta codziennie szereg osób o zróżnicowanych potrzebach i uprawnieniach: prezesi, dyrektorzy finansowi czy główni księgowi. Wszystkie wprowadzane przez nas rozwiązania i udogodnienia uwzględniają tę specyfikę – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium. - Dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie finansami firm szczególnie ważny jest wygodny dostęp do systemu w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacja Mobilna dla Przedsiębiorstw pozwala na zalogowanie się do wszystkich zarządzanych rachunków i, zgodnie z nadanym wcześniej poziomem uprawnień, akceptację przelewów i innych transakcji lub ich odrzucenie i odesłanie z komentarzem do osoby, która wprowadziła zlecenie – dodaje Ricardo Campos.

Aplikacja Mobilna dla Przedsiębiorstw dostępna jest w wersjach dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, iOS oraz BlackBerry 10. Funkcjonalność „single sign on" została udostępniona w Aplikacjach Mobilnych dla systemów iOS oraz Android, planowane jest jej uruchomienie również dla Blackberry 10.

Bank Millennium wprowadził także nową metodę pierwszego logowania i odblokowywania dostępu do systemu bankowości internetowej Millenet dla Przedsiębiorstw – hasło wysyłane jest na numer telefonu komórkowego użytkownika. Ponadto Bank finalizuje prace nad uruchomieniem systemu powiadomień SMS, szczególnie z myślą o osobach odpowiedzialnych za całościowe zarządzanie finansami firmy. Wprowadzona zostanie możliwość ustalenia typów transakcji i zdarzeń finansowych, o których powiadamiana będzie wybrana lista osób. Dyrektor finansowy czy prezes będzie mógł otrzymywać z systemu informacje o transakcjach oczekujących na jego akceptację lub ważnych, zbliżających się płatnościach.