Informacje prasowe


08.03.2005

Nowa karta dla młodzieży Millennium Visa Electron Euro<26

Bank Millennium rozszerza swoją ofertę dla młodzieży i studentów o kartę Millennium VISA Electron Euro<26. Jest ona połączeniem karty debetowej z najpopularniejszą w Europie legitymacją młodzieżową i studencką - Euro<26. O kartę mogą ubiegać się osoby od 13 do 25 roku życia, posiadacze rachunków Millekonto Junior oraz Millekonto Student. Karta upoważnia również do zniżek na produkty i usługi w ponad 4700 punktów handlowo-usługowych w Polsce oraz w 100 tys. punktów w całej Europie. W ramach karty młode osoby otrzymują także ubezpieczenie NNW oraz KL (koszty leczenia za granicą) - ważne na całym świecie.

Millennium Visa Electron Euro<26 jest wydawana na dwa lata. Roczna opłata wynosi 50 PLN i obejmuje pakiet ubezpieczeń (NNW – 20 000 PLN, KL – 250 000 PLN), dzięki czemu uczeń lub student nie musi dodatkowo ubezpieczać się w szkole lub na uczelni. Młoda osoba może zaoszczędzić średnio 30-40 PLN rocznie, korzystając z pakietu ubezpieczeniowego  przypisanego do karty Millennium VISA Electron Euro<26, bowiem standardowo tak wysokie ubezpieczenie jest proponowane jedynie klientom wybierającym najdroższe wersje ubezpieczeń i płacącym najwyższe składki.
 
Karta umożliwia młodym klientom dostęp do gotówki przez 24 godziny na dobę poprzez sieć bankomatów Millennium i Euronetu oraz inne bankomaty oznaczonych symbolem VISA Electron. W przypadku utraty karty można ją natychmiast zastrzec. Korzystanie z karty pozwala młodym osobom zarządzać własnymi środkami (np. przelewy i opłaty za rachunki przez bankomat) i kontrolować wydatki dzięki comiesięcznym wyciągom oraz sprawdzaniu przez bankomat salda rachunku oraz listy 10 ostatnich transakcji. Młodzież i studenci posługując się kartą Millennium Visa Electron Euro<26 za granicą nie ponoszą dodatkowych kosztów - zapłata kartą odbywa się w walucie kraju, w którym dokonano płatności.
 
Osobom, którym zależy na dodatkowym zabezpieczeniu karty, Bank Millennium proponuje pakiet ubezpieczeń, obejmujący ubezpieczenie m.in. gotówki od rabunku, od nieuprawnionego użycia karty, zakupów, opóźnienia lotu lub bagażu, czy utraty bagażu.
 
Nową kartę Bank Millennium mógł zaproponować młodzieży dzięki współpracy z EURO<26 - największym europejskim programem non-profit skierowanym do młodzieży. Program objęty jest patronatem Rady Europy i Parlamentu Europejskiego i pilotowany przez Europejskie Stowarzyszenie Kart Młodzieżowych (EYCA - European Youth Card Association). W Polsce kartę popularyzowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Kart Młodzieżowych (www.euro26.pl).
 
Podstawowe cele EURO<26 to: ułatwienie podróżowania, dostępu do edukacji i dóbr kultury oraz oferowanie zniżek przeznaczonych dla młodych ludzi. EURO<26 jest najpopularniejszą w Europie (oraz w Polsce) legitymacją młodzieżową i studencką, którą posługuje się ponad 4 miliony osób.
 
Pełna treść informacji prasowej