Informacje prasowe


19.01.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
NOMINACJA DO WDECH DLA BANKU MILLENNIUM

19 stycznia br. Bank Millennium odebrał nominację do Wdechy 2017, czyli prestiżowej nagrody przyznawanej przez „Co Jest Grane 24” - warszawski dodatek kulturalny „Gazety Wyborczej”, za wspieranie Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Statuetki były wręczane w kategoriach: Człowiek Roku, Miejsce Roku oraz Wydarzenie Roku. W tym roku została również przyznana po raz pierwszy Nagroda Specjalna za Dobrze Wydane Pieniądze na Kulturę. W tej kategorii nominowane były firmy, które chce łączyć swoją nazwę z muzyką czy filmem. Finansują projekty ambitne albo popularne, ale na pewno wartościowe.

Bank Millennium został nominowany za mecenat nad Festiwalem Filmowym Millennium Docs Against Gravity, który objął 12 lat temu, gdy ten jako pierwszy w Polsce wprowadził konkurs dla pełnometrażowego filmu dokumentalnego (o Nagrodę Banku Millennium). – Dzięki mecenatowi Banku Millennium zbudowaliśmy najpopularniejszy festiwal kina dokumentalnego w naszej części Europy, który jako jedyny odbywa sie w tym samym czasie w pięciu miastach w Polsce – opowiada Artur Liebhart, dyrektor Festiwalu. – Zbudowaliśmy wspólnie modę na film dokumentalny oglądany w kinie – dodał.

Nominacja do Wdech dla Banku Millennium to ogromna satysfakcja. Cieszymy się, że nasza wieloletnia działalność na rzecz kultury została doceniona. Jesteśmy z festiwalem Millennium Docs Against Gravity niemal od samego początku i jesteśmy dumni, jak wspaniale rozwinął się i ewoluował przez te wszystkie lata – mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium – Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany prawie trzy dekady. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: muzykę, malarstwo, rzeźbę, film, teatr, fotografię, literaturę i performance – dodaje Iwona Jarzębska.

To świetny przegląd najlepszych światowych dokumentów. Niełatwe tematy i wybitni dokumentaliści w Warszawie – uzasadnia nominację redakcja Co Jest Grane 24.

Wdechy zostały przyznane po raz 14.