Informacje prasowe


26.09.2014

Najlepszy Bank w internecie wg rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka 2014”

Bank Millennium zajął pierwsze miejsce w kategorii „Bankowość internetowa” w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka 2014”.

W dorocznym, trzynastym z kolei rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka 2014” banki oceniane były w czterech kategoriach. Audytorzy odwiedzili 300 placówek bankowych, kontaktowali się z nimi przez internet i telefon prowadząc badanie metodą tajemniczego klienta (mystery shopper). Przedmiotem oceny była jakości obsługi oraz oferty największych banków w Polsce. 

Bank Millennium zajął pierwsze miejsce w kategorii „Bankowość internetowa” zdobywając łącznie 270,9 pkt na 317 możliwych. Bank został oceniony najwyżej we wszystkich badanych kategoriach: jakości obsługi klienta, pozyskaniu i utrzymaniu klienta, jakości kanałów komunikacji i jakości kanałów operacji. O sukcesie Banku Millennium zdecydowała wysoka jakość i przyjazne, proste procedury pozwalające na szybkie otwarcie rachunku internetowego oraz na skrócenie czasu wykonywania operacji. Zwycięstwo w rankingu potwierdza status Banku Millennium jako najlepszego banku internetowego w Polsce.

W rankingu „Bank dla klienta indywidualnego”, w którym oceniano obsługę w tradycyjnych placówkach bankowych Bank Millennium uplasował się na drugiej pozycji ulegając zwycięzcy, bankowi BGŻ, o 0,2 punktu (na 402 możliwych do uzyskania). Bank został najwyżej oceniony w dwóch kategoriach (pozyskanie i utrzymanie klienta oraz cechy placówki) i był na drugiej pozycji w trzeciej (jakość obsługi klienta).

W nowym rankingu „Bankowość hipoteczna” oceniano skłonność banków do udzielania kredytów młodym ludziom w różnej sytuacji życiowej i zawodowej. Liczyła się nie tylko oferta ale także profesjonalizm doradców i umiejętność dostosowania oferty do potrzeb konkretnego klienta. Bank Millennium uplasował się w tym rankingu na drugim miejscu, tuż za bankiem PKO BP.

W kategorii „Bankowość mobilna” przedmiotem oceny była dostępność realizacji podstawowych operacji, czas ich realizacji i dodatkowe możliwości jakie daje aplikacja. W tym rankingu Bank Millennium został sklasyfikowany na szóstym miejscu pośród siedemnastu badanych banków.