Informacje prasowe


19.06.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
My też wspieramy paraolimpijki!

Już po raz trzeci w ramach wsparcia dla paraolimpijek Bank Millennium ufundował stypendium dla jednej z nich. Bank zasilił zbiórkę na ten cel we współpracy z fundacją Martyny Wojciechowskiej Unaweza oraz akcją #CorinneRunsForGood.

By wesprzeć akcję #CorinneRunsForGood, jej inicjatorka - Corinne Klajda (była naszym gościem 8 marca Linklink otwiera się w nowym oknie) postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie 4 DESERTS RUN, na który składają się biegi przez 4 pustynie – łącznie tysiąc kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach. W tym roku Corinne uczestniczy w biegu Gobi, który rozpoczął się 18 czerwca.

– Sportsmenki z niepełnosprawnościami, które mimo zmagań ze sobą ciężko trenują, by zdobywać medale na Igrzyskach Paraolimpijskich oraz Corinne Klajda – biegaczka, która postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie, by zainteresować świat sytuacją paraolimpijek, nie mogły pozostać obojętne Bankowi Millennium. Dlatego już po raz trzeci uczestniczymy w akcji #CorinneRunsForGood i fundujemy stypendium dla jednej ze sportsmenek, umożliwiając jej dalsze sportowe i życiowe sukcesy. Powodzenia! – powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Corinne Klajda – prezeska firmy, matka i żona, w wieku 50 lat zdecydowała się wziąć udział w ultramaratonie o długości 250 km przez 4 pustynie świata, by pomóc paraolimpijkom przygotowującym się do startu w igrzyskach olimpijskich. Udowodniła, że każdy z nas, niezależnie od wieku, płci i ról życiowych, może osiągnąć coś, co wydaje się niemożliwe. Corinne pochodzi z Mauritiusa, skąd w 1989 roku wyruszyła na stypendium naukowe do Chin. Tam poznała swojego męża, Marka. Od ponad 20 lat mieszka w Polsce, w której połknęła bakcyla biegania i zaczęła intensywnie myśleć nad tym, jak poprzez bieganie pomóc innym. Wtedy zrodził się pomysł na wsparcie kobiet i charytatywną zbiórkę. Skontaktowała się z Fundacją Unaweza Martyny Wojciechowskiej, została ambasadorką paraolimpijek i w ten sposób powstała akcja #CorinneRunsForGood.