Informacje prasowe


31.07.2014

Mobilis i Millennium Leasing dostarczają autobusy do Krakowa

Millennium Leasing finansuje zakup nowych autobusów dla Mobilis Sp. z o.o. o łącznej wartości 67,5 mln zł.

W ostatnich dniach zakończyły się dostawy autobusów, zakupionych przez spółkę Mobilis Sp. z o.o. na potrzeby realizacji kontraktu, zawartego z Gminą Miejską Kraków – Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Transakcja z Millennium Leasing obejmuje łącznie sfinansowanie zakupu 67 autobusów, a jej wartość to blisko 67,5 mln zł. Umowa została podpisana na 10 lat. Nowoczesne i ekologiczne autobusy miejskie wyruszą na ulice Krakowa już w piątek, 1 sierpnia.

- Millennium Leasing podejmuje się realizacji transakcji, które znacznie wykraczają poza stereotyp prostej, jednostkowej operacji. Sfinansowanie zakupu floty autobusów miejskich o wartości niemal 70 mln zł, które będą jeździć w Krakowie jeszcze tego lata, to de facto projekt inwestycyjny, oparty o ocenę wiarygodności partnera i analizę specyficznych warunków kontraktu zawartego z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Leasing był w tym przypadku naturalnym rozwiązaniem, a oferta Millennium Leasing została zaakceptowana przez bardzo wymagającego Klienta, jakim jest Mobilis – powiedział Marcin Balicki, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Millennium Leasing.

- Z Millennium Leasing pracowaliśmy już wcześniej i stworzyliśmy model współpracy, z którego jesteśmy zadowoleni. Ostatnia transakcja finansowania przez Millennium zakupu autobusów do obsługi naszego kontraktu w Krakowie była dla nas szczególnie ważna, ze względu na skalę inwestycji i prestiżowy charakter tej umowy – powiedział Eugeniusz Szymonik, Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o.