Informacje prasowe


11.04.2005

Millennium Visa economic - pora na zakupy

Bank Millennium pomaga klientom sfinansować wiosenne wydatki, oferując kartę Millennium Visa economic – jedną z najtańszych kart kredytowych na polskim rynku. Karta jest wydawana bezpłatnie [1], a oprocentowanie kredytu w karcie wynosi tylko 9,9% [2]. Klient, jeśli skorzysta kredytu w karcie, ma 50 dni na spłatę zadłużenia.

Dodatkowo, jako jedyny bank w Polsce, Bank Millennium nalicza odsetki nie od dnia transakcji (jak się to dzieje w przypadku innych kart), ale od początku następnego okresu rozliczeniowego [3]. Na pierwsze 5 tys. osób, które zdecydują się na kartę i dokonają nią transakcji czeka prezent od Banku Millennium: 50 PLN [4] na zakupy.
 
Aby zostać posiadaczem karty Millennium Visa economic nie trzeba mieć rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku Millennium. Klient może otrzymać kartę Millennium Visa economic, po przedstawieniu wyciągów za 3 ostatnie miesiące  z karty kredytowej w innym banku. 
 
Karta pozwala regulować zarówno codzienne płatności, jak i większe, niespodziewane wydatki. Okres wolny od odsetek to 50 dni, dzięki czemu klient może swobodnie zaplanować czas spłaty salda na karcie. Klient sam decyduje czy, kiedy i w jakiej wysokości korzysta z kredytu. Minimalna kwota miesięcznej spłaty to jedynie 5% salda zadłużenia.
 
Bieżąca kontrola wydatków dokonanych za pomocą karty jest możliwa w każdym momencie za pośrednictwem Internetu, Bankolinii, serwisu SMS „MilleSMS" oraz na comiesięcznych wyciągach. Poza tym kartę można zastrzec w dowolnym momencie i od tej chwili bank odpowiada za transakcje dokonane kartą, co gwarantuje bezpieczeństwo środków.
 
Do karty Millennium Visa economic Millennium oferuje również pakiety ubezpieczeń zawierające m.in. ochronę w postaci pakietu „Pewna Spłata", dzięki któremu posiadacz karty nie musi się martwić o spłatę salda karty w przypadku utraty pracy lub innych wypadków losowych, ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą do 15 tys. euro, czy też przeniesienie na bank odpowiedzialności za transakcje dokonane kartą w ciągu 72 godzin przed jej zastrzeżeniem przez klienta.
 
„Karty kredytowe są w Polsce coraz bardziej popularne, bo doceniamy ich zalety, zwłaszcza w sytuacji kiedy mamy możliwość finansowania naszych zakupów bez ponoszenia kosztów kredytu dzięki okresowi bezodsetkowemu oferowanemu przez karty kredytowe" – powiedział Marcin Dyczak, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych Banku Millennium. „Polacy chcą racjonalnie zarządzać wydatkami, jednocześnie nie rezygnując ze swoich planów życiowych, ważnych zakupów i niespodziewanych – choć koniecznych – wydatków. Nasze karty kredytowe niewątpliwie są tu pomocne" – dodał M. Dyczak.
 
Wniosek o wydanie karty Millennium Visa economic można złożyć przez Internet: www.millenet.pl, pod numerem tel. 0 801 125 000 lub w najbliższym oddziale Banku Millennium.
 
[1]  Bezpłatny jest pierwszy rok użytkowania karty. 
[2]  Oprocentowanie kredytu przez pierwsze 6 miesięcy od daty podpisania umowy (dla transakcji bezgotówkowych oraz transakcji spłaty zadłużenia karty kredytowej w innym banku). Po okresie promocyjnym oprocentowanie wynosi 19,9%.
[3]  Nie dotyczy pożyczki gotówkowej.
[4]  Promocja, w której pierwsze 5 tys. osób, które zdecydują się na kartę i dokona nią transakcji otrzyma od banku 50 PLN na rachunek karty, rozpoczyna się 04.04.2005 r. i potrwa do 30.06.2005 r.