Informacje prasowe


21.01.2020

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Millennium TFI wraz z Comarchem usprawnia obsługę PPK w firmach

Możliwość zawarcia umowy online o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, łatwa integracja z własnym systemem informatycznym przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, mobilny dostęp do śledzenia stanu zgromadzonych środków dla każdego pracownika - to niektóre z korzyści dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się wdrożyć PPK wspólnie z Millennium TFI.

Dzięki aplikacji Comarch PPK, firmy bezkosztowo, szybko i w pełni zintegrują system finansowo-księgowy z systemem PPK Millennium TFI. To znacznie uprości w firmie procesy związane z PPK i zapewni ich automatyczną obsługę, przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych. Co ważne, w przypadku przedsiębiorstw posiadających już aplikację Comarch ERP HR, dane w aplikacji Comarch PPK zaktualizują się automatycznie, np. wysokość wynagrodzenia czy wartość procentowa składek. Dodatkowo aplikacja Comarch PPK współpracuje również z danymi z systemów kadrowo-płacowych innych producentów.

- Z punktu widzenia firmy możliwość integracji systemów kadrowo-płacowych eliminuje konieczność angażowania dodatkowych zasobów do obsługi procesów związanych z PPK i redukuje koszty oraz ryzyko związane z błędami w transferze danych – mówi Krzysztof Kamiński, Członek Zarządu Millennium TFI.

- Aplikacja Comarch PPK przeprowadzi użytkownika przez cały proces związany z obsługą PPK w firmie w sposób intuicyjny i wygodny – podkreśla Tomasz Homel, dyrektor Departamentu Systemów Comarch ERP.

- Bank Millennium oferuje przedsiębiorstwom możliwość integracji systemów finansowo-księgowych z systemami banku, dotyczy to również systemów ERP firmy Comarch. Decyzja spółki z grupy Banku Millennium o rozszerzeniu współpracy z partnerem o PPK była więc naturalną odpowiedzią na potrzeby naszych klientów – zaznacza Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

Poza wspomnianą wyżej funkcjonalnością, firma, która zdecyduje się na współpracę z Millennium TFI w zakresie PPK, uzyskuje następujące korzyści:

  • możliwość zawarcia umowy o zarządzanie PPK z Millennium TFI online, za pośrednictwem strony www.millenniumtfi.pl/ppk lub poprzez aplikację Comarch PPK,
  • bezpośrednie przekazywanie deklaracji pracowników oraz informowanie o wysokości składek z systemu kadrowo-płacowego przedsiębiorstwa do systemu Millennium TFI,
  • automatyczną obsługę procesów związanych z PPK bez konieczności przesyłania jakichkolwiek plików,
  • brak konieczności angażowania dodatkowych zasobów do obsługi PPK, co oznacza oszczędności.

Dla pracowników firmy, która podpisze umowę z Millennium TFI, zapewnione jest:

  • dostęp online i mobilny do informacji o stanie środków, możliwość śledzenia wzrostu portfela i dokonywania indywidualnych zmian w planie,
  • sieć blisko 800 placówek Banku Millennium na terenie całego kraju, w których dokonają operacji na swoim koncie PPK lub uzyskają niezbędne informacje, w jaki sposób mogą to zrobić,
  • atrakcyjna oferta Banku Millennium w zakresie usług bankowości detalicznej.

- Wdrożenie PPK z Millennium TFI jest po prostu korzystne dla pracodawcy i pracownika - podkreśla Krzysztof Kamiński.