Informacje prasowe


31.07.2014

Millennium Leasing utrzymuje pozycję lidera w finansowaniu branży transportowej

Millennium Leasing zajmuje 1. miejsce w finansowaniu transportu ciężkiego i 4. miejsce w branży leasingowej ogółem, z udziałem w rynku leasingu 7,6%.

Związek Polskiego Leasingu opublikował informację na temat branży leasingu w I półroczu 2014 r. Millennium Leasing jest liderem w finansowaniu transportu ciężkiego. Udział w rynku leasingu Millennium Leasing wynosi po I półroczu 7,6%, a w całej branży firma znalazła się na 4. miejscu.

Na uwagę zasługuje bardzo wysoka dynamika wzrostu. Leasing pojazdów o masie ponad 3,5 tony wzrósł w I półroczu o ponad 36,9%, podczas gdy w Millennium Leasing w tym samym czasie wzrósł on o 105%. Podobna sytuacja ma miejsce w finansowaniu ciągników siodłowych (+26,2% wzrost rynku leasingu i +34,9% Millennium Leasing) i naczep (rynek leasingu +29,5% i +57,8% Millennium Leasing). Warto podkreślić, że Millennium Leasing rośnie też szybciej od rynku w segmencie samochodów osobowych, uzyskując dynamikę 53% na tle 22% tempa wzrostu rynku.

- Wyniki całej branży za I półrocze napawają optymizmem. Rynek rośnie, tempo wzrostu nieco spadło w porównaniu do I kwartału tego roku, ale widzimy trwałe tendencje wzrostowe niezwiązane z krótkoterminowymi korzyściami podatkowymi. Segment maszyn i urządzeń przyrasta stabilnie o ponad 20% kwartalnie - to znak, że przedsiębiorcy inwestują, odnawiając lub rozbudowując moce produkcyjne - powiedział Wojciech Rybak, Prezes Zarządu Millennium Leasing. - Podjęliśmy w ciągu ostatniego roku wiele działań zwiększających naszą efektywność sprzedażową i procesową. Ich efektem jest wysoka dynamika wzrostu w kluczowych dla nas segmentach – transportu ciężkiego oraz maszyn i urządzeń. Udało nam się również zaznaczyć swoją obecność w tym segmencie rynku, w którym wcześniej nie byliśmy widoczni. Dość radykalna zmiana podejścia do leasingu samochodów osobowych i umożliwienie klientom uzyskania decyzji leasingowej wcześniej, niż dokonają wyboru samochodu, pozwoliły nam na zauważalne zwiększenie udziału rynkowego.

Zapraszamy na: www.millennium-leasing.pl oraz Twitter: @millenniumleas.