Informacje prasowe


18.07.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Millennium Leasing i Solaris dostarczyły nowoczesne, ekologiczne autobusy do Krakowa

Konsorcjum firm Millennium Leasing i Solaris Bus & Coach dostarczyło 38 nowych autobusów Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Krakowie (MPK Kraków). 19 lipca 2018 r. Prezydent Krakowa i Zarząd krakowskiego przewoźnika odebrali nowe pojazdy, które jeszcze tego samego dnia wyjechały na ulice miasta. Zakup został zrealizowany w formie leasingu finansowego, a wartość kontraktu to ponad 75 mln zł brutto.

- To pierwsza dostawa nowych autobusów w tym roku. W sumie, w 2018 roku mieszkańcy zyskają 160 tego typu pojazdów. Dzięki temu za nieco ponad dwa miesiące wszystkie autobusy w Krakowie będą spełniać co najmniej europejską normę Euro 5 – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

- Millennium Leasing jest liderem leasingu dla branży transportu ciężkiego. Zastosowanie umowy dzierżawy lub najmu do finansowania tego typu inwestycji jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób dostosowujemy naszą ofertę do zgłaszanych przez rynek potrzeb – mówi Agnieszka Kozakiewicz, Członek Zarządu Millennium Leasing. - Jesteśmy dumni z faktu, że wiele spektakularnych inwestycji w obszarze transportu publicznego finansowane jest z udziałem Grupy Millennium. Zrealizowany dzisiaj kontrakt to także ukoronowanie kolejnego wspólnego projektu z naszym wieloletnim partnerem, firmą Solaris Bus & Coach – dodaje.

- Pierwsze nasze autobusy przyjechały do Krakowa ponad 21 lat temu. Już wtedy MPK inwestowało w nowoczesne i bezpieczne pojazdy. Za sprawą tej dostawy po ulicach stolicy Małopolski poruszać się będą wyłącznie autobusy spełniające rygorystyczne normy emisji spalin. Bardzo się cieszymy, że możemy być częścią tej niesamowitej zmiany, jaką przeszedł transport publiczny – mówi Zbigniew Palenica, Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Wszystkie pojazdy dostarczone przez firmę Solaris Bus & Coach to autobusy niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring oraz w głosową zapowiedź przystanków. W każdym z nich pasażerowie znajdą biletomaty obsługujące karty płatnicze, a także porty USB do ładowania telefonu czy tabletu. Pojazdy są też wyposażone w specjalne bramki do zliczania pasażerów. Autobusy spełniają wymagające europejskie normy ochrony środowiska Euro 6.