Informacje prasowe


19.07.2016

Millennium Leasing i Budimex SA podpisały umowę o współpracy

8 lipca br. Millennium Leasing i Budimex SA zawarły kolejną umowę o współpracy. Umowa generalna obejmuje finansowanie maszyn budowlanych i kolejowych na łączną kwotę 120 mln zł.

Podpisana umowa generalna leasingu ma charakter umowy ramowej. Na jej podstawie zawierane będą jednostkowe umowy leasingu poszczególnych środków trwałych. Termin obowiązywania „limitu” upłynie 31 lipca 2017 r. Millennium Leasing jest wieloletnim partnerem firmy Budimex. Dotychczasowe zadłużenie spółki z tytułu umów finansowania leasingiem zawartych przed 8 lipca wchodzi w skład kwoty objętej umową generalną.

Budimex jest jedną z największych i najprężniej rozwijających się firm budowlanych w Polsce. Dzięki wysokiej efektywności działania i partnerskim relacjom z dostawcami i podwykonawcami stał się liderem rynku inwestycji drogowych. Aktualnie, jednym z priorytetów firmy jest kontynuacja rozwoju na rynku budownictwa kolejowego. 

- Jesteśmy dumni, że Budimex po raz kolejny wybrał nas, by wspólnie realizować inwestycje w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt. Udało nam się sprostać wysokim wymaganiom naszego Klienta, rozumiejąc jego niestandardowe oczekiwania. Wierzymy, że dodatkowym atutem w wyborze partnera biznesowego było nasze doświadczenie w zakresie finansowania sprzętu, przeznaczonego do rozbudowy i utrzymania infrastruktury kolejowej. – powiedział Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing. 

Millennium Leasing od lat oferuje finansowanie leasingiem dla większości branż w Polsce znajdując się w czołówce firm finansujących maszyny i urządzenia oraz transport ciężki. Spółka działa aktywnie w różnych segmentach rynku - szczególnie bliski jest jej segment budownictwa infrastrukturalnego oraz przemysłowego. Spółka jest jedną z pierwszych firm leasingowych, które pojawiły się na polskim rynku i wieloletnim członkiem Związku Polskiego Leasingu.