Informacje prasowe


03.12.2003

Millennium Biznes podczas X Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego

W dniach 3-4 grudnia br. odbywa się X Ogólnopolskie Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Na spotkaniu w Warszawie przedsiębiorcy z sektora małej i średniej przedsiębiorczości z całego kraju dyskutują na temat: "Małe i średnie przedsiębiorstwa w drodze do Unii Europejskiej". Forum - jak co roku - jest organizowane przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a głównym sponsorem tegorocznego wydarzenia jest Millennium Biznes, sieć Banku Millennium oferująca usługi bankowe dla rynku small business.

Forum jest konferencją lobbyingowo-informacyjną dla przedsiębiorców, celem spotkania jest uświadomienie przedsiębiorcom jakie zadania stoją przed nimi i jakie możliwości oferuje uczestnictwo w rynku unijnym.
 
Podczas pierwszego dnia konferencji odbywają się sesje poświęcone możliwościom rozwoju MSP na integrującym się rynku unijnym oraz możliwościom finansowania poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku krajowym i zagranicznym. W dyskusjach udział wezmą m.in. prof. Danuta Hübner - Minister ds. Europejskich, Sekretarz Komitetu Integracji Europejskiej, Adam Szejnfeld - Przewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki, Krystyna Gurbiel - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.
 
W drugi dzień odbędzie się sesja poświecona polityce regionalnej i instytucjom wspomagającym rozwój MSP oraz sesja podsumowująca konferencję.
Jak co roku Fundacja wręczy również wyróżnienia "Lidera Przedsiębiorczości".
 
Uczestnikami Forum są: prywatni przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji samorządu gospodarczego, przedstawiciele władz wojewódzkich i centralnych, klubów parlamentarnych i partii politycznych, przedstawiciele resortu gospodarki, Komitetu Integracji Europejskiej  oraz instytucje finansowe.