Informacje prasowe


21.05.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Millennium Bank Hipoteczny ze zgodą KNF na rozpoczęcie działalności operacyjnej

20 maja 2021 r. Komisja Nadzoru Finansowego wydała zezwolenie na rozpoczęcie działalności operacyjnej banku hipotecznego pod marką „Millennium Bank Hipoteczny Spółka Akcyjna” z siedzibą w Warszawie.

Jestem bardzo zadowolona z zakończenia procesu tworzenia banku hipotecznego. Dzięki rozpoczęciu jego działalności jako Grupa uzyskamy dostęp do finansowania aktywów za pomocą listów zastawnych. Pozwoli to na dywersyfikację struktury finansowania dla kredytów hipotecznych nabytych od Banku Millennium – powiedziała Agata Chrzanowska, Prezes Millennium Banku Hipotecznego.

- Planując utrzymać silną pozycję w sprzedaży kredytów hipotecznych i dwucyfrowy udział w rynku, powołaliśmy do życia Bank Hipoteczny, który pozwoli sfinansować akcję kredytową na korzystnych warunkach. Zgoda KNF na start Millennium Banku Hipotecznego pokazuje, że Grupa Millennium cieszy się niesłabnącym zaufaniem regulatora rynku, potwierdzającym stabilność, dobrą kondycję biznesową i finansową Grupy - powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

Zgodnie ze strategią Bank Millennium konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w obszarze akcji kredytowej. W 1 kwartale 2021 roku padł nowy kwartalny rekord wypłat kredytów hipotecznych w wysokości 2,2 mld zł, co oznacza wzrost o 64% w skali roku i przekłada na 14,6% udział rynkowy w nowych umowach. Dzięki zmianie struktury finansowania w kierunku wydłużenia terminów możliwy będzie dalszy rozwój biznesu. Dodatkowo, w tegorocznej edycji plebiscytu Złoty Bankier, kredyt hipoteczny Banku Millennium został uznany za najlepszy na polskim rynku. Według organizatorów wygrał on w większości badanych obszarów (oceny dokonano na podstawie kilkudziesięciu zmiennych takich jak koszt, elastyczność, e-obsługa oraz dostępność).

Do zarządu Millennium Banku Hipotecznego powołano wieloletnich pracowników Banku. W jego skład wchodzą: Agata Chrzanowska - Prezes Zarządu; Adam Berent – Członek Zarządu ds. Ryzyka i Artur Kulesza – Członek Zarządu ds. Finansów, Operacji i IT.

Kapitał zakładowy Millennium Banku Hipotecznego wynosi 40.000.000 zł i został w całości pokryty przez Bank Millennium.