Informacje prasowe


23.01.2012

Milionerzy najwięcej wydają na ubrania, biżuterię i sztukę oraz często podróżują

Mimo kryzysu, wśród wydatków klientów z aktywami powyżej 1 miliona złotych, za które płacą kartami, blisko 40% stanowią ubrania, buty, biżuteria, antyki, dzieła sztuki i podróże - wynika z analizy przeprowadzonej przez Bank Millennium.

Struktura transakcji dokonywanych kartami płatniczymi przez klientów Bankowości Prywatnej znacznie różni się od średniej dla klientów bankowości detalicznej. Przykładowo milionerzy 7 razy częściej niż klienci masowi dokonują płatności kartami za granicą, istotnie częściej kupują też dobra luksusowe.
Główne pozycje w budżecie milionerów, za które płacą kartami, to odzież, biżuteria, dzieła sztuki oraz podróże. Wśród klientów detalicznych ponad 45% wydatków ponoszonych kartą związanych jest z codziennymi potrzebami - zakupami w supermarketach oraz kosztami utrzymania samochodu, w tym paliwa. Choć procentowy udział wydatków na ubrania w domowych finansach jest zbliżony dla obu grup, to wśród klientów zamożnych średnia wartość transakcji jest ponad czterokrotnie wyższa.

Milionerzy najwięcej wydają na ubrania, biżuterię i sztukę oraz często podróżują - pobierz informację prasową