Informacje prasowe


07.01.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Marcin Materna najlepszy w typowaniu spółek do portfeli „Parkietu”

Najlepszą stopę zwrotu z portfela dziennika „Parkiet” w 2021 roku wypracował zespól Millennium Dom Maklerski kierowany przez Marcina Maternę, dyrektora Departamentu Analiz. Uzyskany wynik to prawie 80%! (79,8%). Marcin w pełni wykorzystał hossę na rynku małych i średnich spółek, stawiając m.in. na akcje AB oraz iFirmy. Gratulujemy!

- Po raz kolejny (w 2020 roku zespół także zajął pierwsze miejsce) udało się nam uzyskać najlepszy wynik w rankingu „Parkietu”. Wykorzystaliśmy ożywienie w przemyśle po lock-downach i wywołanej nimi zmianie globalnych łańcuchów dostaw. Pomogło także obstawienie akcji banków w okresie podwyżek stóp procentowych oraz poprawa na rynku mediów i reklamy – powiedział Marcin Materna, dyrektor Departamentu Analiz Millennium Domu Maklerskiego.

Znamy już wyniki rywalizacji portfeli fundamentalnych dziennika „Parkiet”, typowanych przez ekspertów z biur maklerskich. Średni wynik wszystkich siedmiu portfeli sięgnął 36,5 proc. i był o 15 pkt proc. lepszy od rynku (WIG zyskał 21,5 proc.). Kluczem do ponadprzeciętnych zysków okazała się umiejętność wyszukiwania najlepszych okazji na wzrostowym rynku. Najlepiej pod tym względem wypadli nasi analitycy, których inwestycje przyniosły prawie 80 proc. zysku, zapewniając im zwycięstwo. Większość pozostałych uczestników rywalizacji też może mieć powody do zadowolenia, bo ich wyniki na ogół były lepsze od rynku.

Jeszcze raz gratulujemy!