Informacje prasowe


06.08.2012

Lokaty smartfonowe nie tylko na wakacje

Od lipca Klienci Banku Millennium mogą zakładać lokaty i korzystać z promocji Happy Hours również przez telefony komórkowe.

Wszyscy Klienci bankowości mobilnej, niezależnie od miejsca w którym się znajdują (w tramwaju, w pracy czy na rozgrzanej słońcem plaży), mogą teraz lokować swoje oszczędności przez telefon. W ten sam sposób dostępne są również depozyty w promocji Happy Hours oferującej podwyższone oprocentowanie do 7% w skali roku. Happy Hours ogłaszane są raz w tygodniu i widoczne na wyświetlaczach smartfonów.

Ta i pozostałe usługi bankowości elektronicznej i mobilnej Banku Millennium zostały dostrzeżone i nagrodzone przez niezależny magazyn finansowy Global Finance. W lipcu po raz kolejny bank zajął pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy bank internetowy dla klientów indywidualnych w Polsce oraz Bank oferujący najlepszą internetową obsługę lokat, kredytów i inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej.
Z dumą dzielimy się nagrodą z klientami, którzy dzień po dniu, przekazując swoje uwagi i sugestie, pomogli nam udoskonalić serwis. Ważne, że nasza oferta internetowa została uznana za najlepszą w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Okazuje się, że na niektórych polach polskie banki wygrywają ze swoimi europejskimi konkurentami - mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium. 
Funkcjonalność bankowości elektronicznej rozwija się każdego dnia. Już teraz przy pomocy komputera lub telefonu z dowolnego miejsca na świecie można kupić prawie wszystkie produkty bankowe: kredyty gotówkowe, karty kredytowe, fundusze inwestycyjne i depozyty. Tylko w tym roku Bank Millennium uruchomił przelewy natychmiastowe docierające do odbiorcy w kilka sekund, program Manager Finansów pomagający zarządzać domowym budżetem oraz bankowość mobilną dla małych firm.
Zaawansowane są również prace nad usługą 3D-Secure (nowoczesny standard bezpieczeństwa transakcji dokonywanych kartami w sieci) i projektem płatności mobilnych NFC (Near Field Communication), który umożliwi dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Płatność będzie się odbywać przy użyciu karty płatniczej umieszczonej na specjalnej karcie SIM telefonu wyposażonego w antenę NFC.

Global Finance to niezależny magazyn finansowy wydawany od 1987 roku. Co roku wybiera najlepsze systemy bankowości internetowej na świecie. Zwycięzcy World's Best Internet Bank wyłaniani są w poszczególnych regionach: Europie, Europie środkowo-wschodniej, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Azji, Bliskim Wschodzie i Afryce. Wyróżnienia te stały się uznanym znakiem najwyższej jakości usług bankowych.