Informacje prasowe


16.03.2016

Leasing Eko Energia PRO – energooszczędny biznes z premią rosnącą w ratach

W marcu Millennium Leasing wprowadził na rynek Leasing Eko Energię PRO - nową odsłonę znanego od lat programu promującego energooszczędną przedsiębiorczość w Polsce. Umożliwia on uzyskanie do 5% premii w ramach finansowania energooszczędnych maszyn i urządzeń. Produkt powstał w ramach współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju.

Leasing Eko Energia PRO proponuje przedsiębiorcom korzyści finansowe wynikające z prowadzenia energooszczędnego biznesu. Wybierając maszyny i urządzenia zużywające niewielką ilość energii, przedstawiciele mikro, małych i średnich firm mogą otrzymać elastyczną premię w wysokości 3, 4 lub 5%, rosnącą w latach w zależności od okresu finansowania. Decyzja dotycząca finansowania przedmiotów o wartości do 350 tys. zł jest błyskawiczna – można ją otrzymać już w kilkanaście sekund od momentu zebrania informacji na temat transakcji. Program Leasing Eko Energia PRO wspierają też Fundusze Poręczeniowe dostępne praktycznie w każdym miejscu w Polsce (w 13 województwach). Oferują dodatkowe wsparcie finansowania znoszące m.in. wymóg udziału własnego przedsiębiorcy w realizowaną inwestycję.

Program Leasing Eko Energia PRO to proste procedury, jakość obsługi i dbałość o środowisko. - Naszym celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców w finansowaniu technologii przyczyniających się do zmniejszenia zużycia energii. Monitorujemy stale nie tylko ilość oszczędzanej energii, lecz również standard obsługi. Wprowadziliśmy m.in. nowe procedury, dzięki którym decyzja dotycząca finansowania przedmiotów o wartości do 350 tys. zł dostępna jest już w kilkanaście sekund. Inwestycje w energooszczędne maszyny i urządzenia pozwalają nie tylko na obniżenie kosztów. Docelowo wpływają na wzrost konkurencyjności polskich firm w otoczeniu gospodarczym, w którym dążenie do poprawy jakości środowiska nie jest już tylko postulatem. – powiedział Wojciech Rybak, Prezes Millennium Leasing.

Promocję energooszczędnych rozwiązań wśród polskich przedsiębiorców, spółka rozpoczęła w 2011 r. Programem Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce (PolSEFF). Zrealizowano wtedy 461 projektów o łącznej wartości podpisanych umów na poziomie 50 mln euro. Sukces tych działań można przeliczyć na spektakularne oszczędności równe średniemu, rocznemu zużyciu energii elektrycznej przez ponad 26 tys. gospodarstw domowych (ca. 50 000 MWh). Ograniczenie emisji CO2 miało równowartość średniej rocznej emisji ponad 18,5 tys. samochodów (ca. 36 ton CO2).