Informacje prasowe


04.12.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Łazienka rehabilitacyjna dla osób niepełnosprawnych

Pracownicy Banku Millennium z województwa kujawsko – pomorskiego wraz z rodzinami zorganizowali akcję wolontariacką. Projekt polegał na dostosowaniu łazienki pielęgnacyjno- rehabilitacyjnej do potrzeb osób niepełnosprawnych – podopiecznych Specjalistycznego Środowiskowego Domu Samopomocy Arkadia w Toruniu. Z grantu uzyskanego od Fundacji Banku Millennium zakupiono nowe szafki i zamontowano je w łazience pielęgnacyjnej do hydroterapii. Poprzez nagłośnienie akcji, chciano również zwrócić uwagę na obecność osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i ich potrzeby.

Specjalistyczny Środowiskowy Dom Samopomocy Arkadia to miejsce, gdzie opieką otoczeni są niepełnosprawni dorośli. Są to osoby, które nie rokują szansy na samodzielne funkcjonowanie i są całkowicie zależne od swoich opiekunów. Ośrodek, jako jedyny w województwie kujawsko – pomorskim, świadczy specjalistyczne usługi wyłącznie dla osób z głębokim upośledzeniem. W Polsce jest tylko kilka takich ośrodków.

Do tej pory w akcjach społecznych organizowanych przy wsparciu Fundacji Banku Millennium wzięło udział ponad 300 wolontariuszy, którzy zrealizowali programy dla kilku tysięcy beneficjentów.