Informacje prasowe


04.01.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Łatwiej otworzysz firmę z Bankiem Millennium

Bank Millennium umożliwia klientom założenie firmy przez Internet. W aplikacji mobilnej oraz systemie bankowości elektronicznej udostępnił wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej.

Polacy chętnie korzystają z kanałów zdalnych przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Bank Millennium wspiera przedsiębiorczych klientów i stara się im ułatwić codzienne bankowanie. Teraz bez wizyty w urzędzie, wypełniając jeden formularz online, zainteresowani będą mogli zarejestrować firmę w CEIDG oraz uruchomić Konto Mój Biznes wraz z kartą debetową.

- Towarzyszymy naszym klientom na co dzień. Tym razem odpowiadamy na potrzeby tych osób, które chcą w prosty sposób uruchomić swój biznes. W Banku Millennium nie tylko zarejestrują działalność i założą konto dla nowej firmy, ale też skorzystają z dodatkowych narzędzi w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej, które będą ich wspierać w budowaniu konkurencyjnego biznesu. Projektując nasze rozwiązanie, jak zwykle opieraliśmy się na badaniach użytkowników. Dowiedzieliśmy się z nich między innymi, jak stresujące dla wielu osób są formalności związane z rejestracją firmy. Dlatego w naszym procesie wspieramy użytkownika na każdym etapie składania wniosku – mówi Marcin Pogorzelski z Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej klienci Banku Millennium znajdą w aplikacji mobilnej oraz systemie bankowości elektronicznej. Bank chce swoim klientom znacząco ułatwić zadanie rozpoczęcia własnego biznesu. Wypełniając jeden formularz, zainteresowani złożą nie tylko wpis o rejestrację firmy podpisany profilem zaufanym, ale również otworzą firmowe Konto Mój Biznes wraz z kartą debetową. Klienci będą mogli również skorzystać ze wsparcia merytorycznego. Bank udostępnił na portalu szereg materiałów informacyjnych, a podczas wypełniania wniosku klient może skorzystać z pomocy konsultanta przygotowanego merytorycznie do wsparcia procesu zakładania firmy. W trakcie rozmowy na czacie ekspert wyjaśni wątpliwości, co powinno znaleźć się w poszczególnych rubrykach.

To, co wyróżnia usługę Banku Millennium na rynku, to fakt, że klienci mogą wypełnić wniosek nie tylko na komputerze, ale również w aplikacji mobilnej na swoim telefonie. Dla najpopularniejszych branż, w których otwierane są firmy, bank uruchomił wygodną wyszukiwarkę kodów prowadzonej działalności gospodarczej. Wprowadzając słowa kluczowe, system podpowie odpowiednie kody numeryczne PKD. Po wypełnieniu formularza online klient otrzyma również powiadomienia o aktualnym statusie złożonego wniosku do CEIDG. Dzięki temu będzie wiedział, kiedy został mu nadany NIP oraz REGON. Znając numer rachunku konta firmowego, będzie mógł zawczasu podać go przyszłym kontrahentom. Natomiast sam rachunek wraz z towarzyszącymi produktami zostanie otwarty po potwierdzeniu wpisu w CEIDG.

- Każdego dnia w Polsce powstaje około tysiąca nowych firm. Pandemia oraz wejście na rynek pokolenia, które nie zna świata bez Internetu, skutecznie przeniosły również zakładanie firm do trybu „online” i obecnie już ponad 60% nowych działalności gospodarczych rejestrowanych jest w CEIDG drogą elektroniczną. Aby jeszcze bardziej uprościć start własnego biznesu, wprowadziliśmy w Banku Millennium w pełni zdalny proces, w którym można założyć za jednym razem całkowicie zdalnie zarówno firmę, jak i konto firmowe. Przedsiębiorcom, którzy skorzystają z tego rozwiązania, oferujemy wyjątkowo korzystną ofertę Konta Mój Biznes oraz wygodną bankowość elektroniczną - mówi Anna Wydrzyńska-Czosnyka, kierująca Wydziałem Klienta Biznes w Banku Millennium.

Prowadzenie Konta Mój Biznes w Banku Millennium jest bezpłatne aż przez 2 lata w ramach promocji "Zyskaj z kontem dla Biznesu - edycja druga". W ramach tej oferty przez 2 lata klienci nie ponoszą kosztów opłaty rocznej za kartę kredytową Millennium Visa Business. Dodatkowo w ramach promocji „Nawet 2500 zł z kontem firmowym", po wyrażeniu zgód marketingowych, aktywacji aplikacji mobilnej i zapewnieniu stałych wpływów zainteresowani mogą zyskać nawet 2500 złotych. Bank zwraca część składki ZUS, kosztów paliwa (przy płatności firmową kartą) i przyznaje bonusy za zakup terminala płatniczego oraz skorzystanie z leasingu lub kredytu firmowego. Szczegółowe warunki promocji dostępne są na stronie: www.bankmillennium.pl/biznes/rachunki-biezace/konto-moj-bizneslink otwiera się w nowym oknie