Informacje prasowe


30.07.2010

Kredyt pod hipotekę dla firm w Banku Millennium

Bank Millennium wprowadził do oferty dla przedsiębiorstw kredyt pod hipotekę, umożliwiający poprawę płynności finansowej firmy oraz elastyczne finansowanie majątku obrotowego w długim okresie.

Nieruchomości należące do przedsiębiorstwa mogą być nie tylko pozycją w bilansie, ale również sposobem na pomnożenie zasobów firmy. Dzięki oferowanemu przez Bank Millennium kredytowi pod hipotekę, klienci korzystający z oferty Bankowości Przedsiębiorstw uzyskują możliwość odzyskania znaczącej części kapitału zamrożonego w nieruchomości i wykorzystania go jako środki obrotowe lub inwestycyjne.
Sytuacji, w których warto rozważyć wykorzystanie nieruchomości jako źródła finansowania, może być wiele, np. gdy firma planuje dynamiczny rozwój działalności lub wejście na nowy rynek. Optymalnym rozwiązaniem jest tu kredyt, który zapewnia długoletni okres spłaty i możliwość finansowania wszelkich bieżących potrzeb przedsiębiorstwa związanych z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą. Kredyt pod hipotekę dla firm spełnia te wymagania, umożliwiając elastyczne wykorzystanie przyznanych środków i rozłożenie spłaty na okres nawet 10 lat - mówi Tomasz Kwiatek, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Przedsiębiorstw w Banku Millennium.
 
Konstrukcja kredytu pod hipotekę dla firm umożliwia dostosowanie poziomu zadłużenia do bieżących potrzeb i uwarunkowań finansowych przedsiębiorstwa. Klient sam decyduje, jaką część dostępnej kwoty chce wykorzystać. Kredyt może zostać udzielony maksymalnie do 60 % wartości nieruchomości. W zależności od sytuacji finansowej firmy, możliwe jest finansowanie w wysokości nawet do 10 mln zł do wykorzystania przez okres do 10 lat.
Kredyt pod hipotekę dla firm jest produktem nieodnawialnym, udzielanym w PLN. Warunki uruchomienia i spłaty środków z kredytu są indywidualnie ustalane z klientem. Bank nie wymaga biznes planu ani nie żąda przedstawienia faktur przy uruchomieniu produktu. Uruchomienie środków przyznanego kredytu następuje jednorazowo lub w transzach, w zależności od preferencji klienta. Niskie raty miesięczne, będące naturalną konsekwencją długiego okresu kredytowania, pozwalają czerpać maksimum korzyści z posiadanej przez firmę nieruchomości. Dodatkowo, klient ma możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych aż do 6 miesięcy.
Szczegółowe informacje nt. oferty można uzyskać w centrach korporacyjnych Banku Millennium na terenie całego kraju.