Informacje prasowe


13.05.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Konto osobiste w Banku Millennium można teraz założyć z wykorzystaniem otwartej bankowości

Bank Millennium udostępnił nowy sposób otwierania Konta 360° w pełni online. Tożsamość można potwierdzić poprzez zalogowanie do innego banku. To już kolejne zastosowanie otwartej bankowości, jakie wykorzystuje bank.

Nowy proces pozwala założyć Konto 360° w bardzo wygodny sposób, nawet w 15 minut. Tożsamość można potwierdzić logując się na swoje konto w innym banku.

- Jako pierwsi na rynku wdrożyliśmy proces zakładania konta, który wykorzystuje potencjał usługi dostępu do informacji o rachunku AIS (ang. Account Information Service) w ramach otwartej bankowości. Od października zeszłego roku w podobny sposób mogą zakładać konta firmowe właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Teraz udostępniliśmy ten sposób również klientom indywidualnym. Po wprowadzeniu konta na selfie, stwarzamy kolejną, bardzo nowoczesną możliwość założenia rachunku osobistego. Tym samym chcemy jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby wszystkich klientów i dać im wybór najbardziej dogodnej dla nich formy. Obecnie z nowego procesu mogą skorzystać klienci, którzy mają konto w jednym z sześciu innych banków, jednak będziemy go rozwijać o kolejne – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej.

By założyć konto nową metodą, należy na elektronicznym wniosku jako formę podpisania umowy wybrać opcję Online i wskazać na liście inny bank, w którym mamy konto. Następnie wystarczy podać podstawowe dane i zalogować się na konto we wskazanym wcześniej banku w celu sprawdzenia tożsamości. Po zapoznaniu się z dokumentami i wyrażeniu odpowiednich zgód, umowę zatwierdzimy hasłem SMS. Obecnie z usługi mogą korzystać osoby posiadające konto osobistelink otwiera się w nowym oknie w Alior Banku, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, mBanku, Pekao SA oraz Santander Banku.

Bank Millennium jest liderem na rynku w dziedzinie wykorzystywania potencjału Dyrektywy PSD2. W marcu br. zdobył nagrodę Celent Model Bank za swoje usługi otwartej bankowości wdrażane systematycznie w 2020 roku. Rozwiązania banku oceniono jako doskonały przykład dobrych praktyk we wdrażaniu projektów, mających znaczący wpływ na wyniki biznesowe i całą branżę. Usługi otwartej bankowości Banku Millennium otrzymały również szczególne wyróżnienie w plebiscycie The Innovators 2021 organizowanym przez magazyn Global Finance.

W ramach otwartej bankowości Bank Millennium udostępnia również:

  • Usługę Finanse 360°, która pozwala sprawdzić stan konta i historię transakcji na rachunku w aż dziewięciu innych bankach: Alior Banku, BNP Paribas, Banku Pekao, Citi banku, ING Banku Śląskim, Inteligo, mBanku, PKO BP oraz Santander Banku.
  • Możliwość inicjowania przelewów poprzez swój serwis internetowy Millenet z kont w Alior Banku, Banku Pekao, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP oraz Santander Banku.
  • Potwierdzanie dochodu w procesie o kredyt gotówkowylink otwiera się w nowym oknie poprzez logowanie do jednego z siedmiu innych banków: Alior Banku, BNP Paribas, ING Banku Śląskiego, Inteligo, mBanku, PKO BP oraz Santander Banku.
  • Proces otwierania konta firmowego Mój Biznes online dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, z wykorzystaniem potwierdzenia tożsamości poprzez zalogowanie do jednego z sześciu innych banków: Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, mBanku oraz Santander Banku.

Więcej na stronie: www.bankmillennium.pl.