Informacje prasowe


22.06.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Konto 360 Junior wyróżnione tytułem Odkrycie Roku 2023

Oferta Banku Millennium dla dzieci i młodzieży została doceniona przez klientów. Na podstawie ich opinii Konto 360 Junior zostało wyróżnione Laurem Konsumenta i otrzymało tytuł Odkrycie Roku 2023 w kategorii Konta młodzieżowe.

- Edukację finansową dzieci dobrze jest prowadzić od najmłodszych lat. Jak wskazują wyniki badań jest jeszcze sporo do zrobienia w tym obszarze.* Dlatego rekomendujemy naszym klientom, aby wprowadzali swoje pociechy w świat finansów jak najwcześniej, w tym m.in. umożliwiali im korzystanie z konta, karty płatniczej i bankowości elektronicznej. W naszej ofercie Konta 360 Junior karta płatnicza i aplikacja mobilna są dostępne dla maluchów już od 7. roku życia. Daje to możliwość nie tylko korzystania z elektronicznego kieszonkowego, ale bieżące śledzenie wydatków przez dziecko i rodzica, a także możliwość odłożenia pieniędzy na koncie oszczędnościowym dziecka. Zbliżające się wakacje są doskonałą okazją do rozpoczęcia nauki zarządzania własnymi pieniędzmi, szczególnie podczas letnich wojaży – powiedziała Magdalena Jaskóła kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Konto 360 Junior w Banku Millennium to oferta, która rozwija się razem z dzieckiem. Można je założyć nawet maluchom w wieku 0-6 lat. Dla tej grupy wiekowej oferta obejmuje konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym i dostępem do nich z poziomu Millennetu i aplikacji mobilnej rodzica. Dzieci od 7 r.ż. zyskują dostęp do aplikacji mobilnej dostosowanej do wieku oraz kartę debetową do konta ze specjalnie zaprojektowaną grafiką i limitem płatności, którym zarządza rodzic. Po ukończeniu 13 lat dziecko otrzymuje większe możliwości i dodatkowe funkcje w bankowości elektronicznej. Może wtedy korzystać z bankowości internetowej Millennet, „dorosłej” wersji aplikacji mobilnej, w której ma dostęp do dodatkowych funkcji, jak doładowanie telefonu czy bilety komunikacji miejskiej i do kina. Otrzymuje także kartę debetową z nową szatą graficzną.

Prowadzenie Konta 360 Junior jest darmowe, bank nie pobiera opłat za przelewy online krajowe i na numer telefonu. Bezpłatna jest obsługa karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów Millennium, Santander i Planet Cash dla dzieci do 13 roku życia. W przypadku kart wydanych dla dzieci powyżej 13 lat obsługa karty i wypłaty gotówki z bankomatów Santander i Planet Cash są darmowe przy min. 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu.

Laur Konsumenta przyznawany jest w wyniku przeprowadzanego od 19. lat plebiscytu powszechnej popularności produktów oraz usług. Co roku w ramach ogólnopolskiego sondażu, przynosi odpowiedź na jedno z podstawowych pytań: które produkty/usługi są obecnie najpopularniejsze w swojej grupie. Wyniki głosowania niezależnie definiują pozycję marki. O kolejności miejsc, w każdej kategorii produktowej, decyduje liczba głosów oddanych przez konsumentów/klientów na poszczególne produkty i usługi znajdujące się na liście poddanej głosowaniu.

Tytuł Odkrycie Roku otrzymują innowacyjne produkty i usługi oraz te funkcjonujące na rynku od stosunkowo niedługiego czasu, ale już zdobywające serca klientów. Dotyczy też produktów i usług, które po raz pierwszy zostały wskazane przez konsumentów w ogólnopolskim projekcie Laur Konsumenta/Klienta. O nominacji produktu/usługi decyduje duże zainteresowanie daną nowością rynkową lub znaczny wzrost jej popularności. Wyróżnienie to otrzymują nieliczne firmy. Produkty wybrane przez konsumentów są następnie oceniane przez Redakcyjną Komisję Weryfikacyjną, która ocenia innowacyjny charakter produktu lub usługi, a także perspektywy odbioru przez rynek i dynamikę wzrostu jego popularności.

* „Badanie świadomości Polaków na temat potrzeby edukacji finansowej dzieci” przeprowadzone na zlecenie Fundacji Banku Millennium, 2020 rok

link: www.bankmillennium.pl/documents/10184/24867295/Raport_Edukacja_finansowa.pdflink otwiera się w nowym oknie