Informacje prasowe


27.11.2013

Konkurs „Taksówką do marzeń" rozstrzygnięty

Wyłoniono laureatów konkursu „Taksówką do marzeń", organizowanego przez Bank Millennium na YouTube. Zdobywca nagrody głównej otrzyma 100 tys. zł na realizację swojego marzenia.

Konkurs „Taksówką do marzeń" promował Konto Oszczędnościowe Twój Cel. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swojego marzenia lub celu w krótkim filmie i opublikowanie go w sekcji konkursowej kanału Banku Millennium na YouTube (www.youtube.com/bankmillennium). Film można było nagrać także w specjalnie przygotowanej taksówce Banku Millennium, która odwiedziła Warszawę, Trójmiasto, Poznań, Wrocław oraz Kraków.

Do konkursu zgłoszono 501 filmów, w których uczestnicy zaprezentowali swoje marzenia i plany. 220 zgłoszeń, które otrzymały minimum 500 głosów internautów, zakwalifikowało się do finału rywalizacji. Jury, w którym zasiadło m.in. dwóch laureatów zeszłorocznego konkursu Banku Millennium, przyznało trzy nagrody dla najciekawszych marzeń. Zwycięzca konkursu, dzięki zdobytej wygranej, będzie mógł dokończyć budowę własnego ośrodka do wakeboardingu, pierwszego w województwie lubuskim.

Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie konkursem „Taksówką do marzeń" wśród użytkowników serwisu YouTube. W trakcie trwania konkursu kanał Banku Millennium został odwiedzony 800 tys. razy przez 450 tys. unikalnych użytkowników, a na 220 filmów, które zakwalifikowały się do finału rywalizacji, oddano łącznie ponad 324 tys. głosów – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Lista zwycięskich filmów:

1. miejsce (nagroda 100 tys. zł) – „Własny wakepark"
Marzeniem autora zwycięskiego filmu jest otwarcie parku do wakeboardingu w miejscowości Nierzym koło Gorzowa Wielkopolskiego.

2. miejsce (nagroda 20 tys. zł) – „Dokończyć film dokumentalny Totemy Mocy"
Marzeniem zdobywczyni drugiego miejsca jest dokończenie filmu dokumentalnego, który zaczęła tworzyć podczas swojej wyprawy do Amazonii i w Andy.

3. miejsce (nagroda 10 tys. zł) – „Hala do hipoterapii"
Marzeniem autora jest wybudowanie niewielkiej hali, w której mógłby prowadzić zajęcia hipoterapii dla niepełnosprawnych dzieci.

Bank Millennium przyznał także jedną nagrodę specjalną w wysokości 5 tys. zł za kreatywność i ciekawą formę zaprezentowania swoich marzeń.