Informacje prasowe


18.06.2012

Karty Millennium jeszcze bezpieczniejsze

Klienci Banku Millennium mogą teraz zastrzegać karty płatnicze również przez kanały bankowości elektronicznej (Millenet) i mobilnej (aplikacje iPhone i Android oraz wersja przeglądarkowa Millenet Mobilny).

Uruchomienie usługi zastrzegania kart przez internet i aplikacje mobilne jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa kart. Natychmiastowa blokada skutecznie ogranicza straty finansowe w przypadku kradzieży lub zgubienia karty, o co nietrudno podczas EURO 2012 i zbliżających się wakacji - mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.  
Zastrzeganie kart przez internet i telefon to kolejne po 3D-Secure zabezpieczenie nieuprawnionego użycia kart płatniczych Millennium, możliwe niezależnie od miejsca pobytu - w kraju i za granicą. Blokowanie kart odbywa się szybko, bezpiecznie i bez ponoszenia dodatkowych kosztów np. za rozmowy telefoniczne w roamingu. Klienci mogą zastrzegać karty korzystając z Millenetu, z aplikacji mobilnych na smartphone'y (iPhone i Android), mogą też uruchomić Millenet mobilny (m.bankmillennium.pl) na telefonie komórkowym z przeglądarką mobilną.    
Dla wygody klienta zastrzeżenie dokonane przez internet lub telefon jest jednoznaczne z uruchomieniem procesu wydania nowej karty. Klient nie musi wypełniać dodatkowych wniosków, formularzy i wysyłać ich do banku. Nową kartę dostaje pocztą, na swój adres korespondencyjny w ciągu kilku dni roboczych.
Po wprowadzeniu usługi karty płatnicze Millennium będzie można zastrzegać we wszystkich kanałach kontaktu z Klientem: w oddziałach, Call Center, bankowości internetowej i mobilnej. Obecnie informacja o kradzieży/zgubieniu najczęściej dociera do banku telefonicznie poprzez Call Center. Szacujemy, że po uruchomieniu nowej usługi, około 10% zgłoszeń będzie pochodziło z kanałów bankowości elektronicznej i mobilnej.
W ciągu najbliższych tygodni Bank Millennium udostępni również usługę 3D-Secure - najnowszy standard bezpieczeństwa transakcji dokonywanych kartami płatniczymi w internecie. Transakcje 3D-Secure (Three Domain Secure) realizowane są z wykorzystaniem dodatkowego zabezpieczenia - autoryzacji jednorazowymi H@słamiSMS. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie czy karta nie została skradziona, zagubiona lub zablokowana z jakiejkolwiek przyczyny. Usługa gwarantuje  bezpieczne zakupy online.