Informacje prasowe


16.07.2015

Karty do zadań specjalnych dla branży transportowej

Karty przedpłacone, działające na zasadzie „elektronicznej portmonetki”, ułatwiają firmom transportowym bieżącą działalność, obniżają koszty działalności, umożliwiają dokładną kontrolę firmowych transakcji, podnoszą bezpieczeństwo przedsiębiorstw i kierowców.

W poszukiwaniu oszczędności

Karty przedpłacone dla podmiotów branży transportowej to wymierna redukcja operacyjnych kosztów działalności. Rozliczenia bezgotówkowe zastępują droższe i bardziej czasochłonne rozwiązania oparte na utrzymywaniu rozliczeń gotówkowych. Karty można „doładować" dowolną kwotą w euro, funtach lub dolarach amerykańskich, co dodatkowo eliminuje koszty związane z przewalutowaniem i różnicami kursowymi. Przedsiębiorstwo może również szybko przelać niewykorzystane przez pracowników środki na poczet realizacji następnych zleceń, co zapewnia firmie sprawność działania i zwiększa jej płynność finansową.

Z naszych doświadczeń wynika, że klienci wprowadzający karty pre-paid, szybko przekonują się do nowego rozwiązania. Doceniają zwłaszcza redukcję kosztów związanych z wymianą walut i obsługą kasową zaliczek oraz dostęp do szczegółowych zestawień wydatków w internecie lub aplikacji mobilnej. – mówi Marta Postek, Kierująca Wydziałem Bankowości Transakcyjnej w Banku Millennium.

Potwierdza to Jan Kusiek, Prezes Transbud Nowa Huta S.A.- Z kart przedpłaconych Banku Millennium korzystamy od niedawna. Zauważyliśmy, że dzięki temu rozwiązaniu udało się usprawnić proces zarządzania środkami w przedsiębiorstwie. Nie musimy już wydawać pracownikom zaliczek gotówkowych, co pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty.

W związku z tym, że karty pre-paid Banku Millennium nie są imienne – dodaje Dawid Kalinowski, Prezes Euro Finannce Sp. z o.o. - możemy je przekazać dowolnym kierowcom wedle własnego uznania. W nagłych sytuacjach, takich jak kolizja drogowa, czy awaria samochodu możemy błyskawicznie za pośrednictwem bankowości internetowej doładować kartę danego pracownika, dzięki czemu niezbędne środki są mu natychmiast udostępnione.

Bezpieczeństwo płatności

Karty zwiększają też – w wielu aspektach – poziom bezpieczeństwa w biznesie transportowym. Po pierwsze gwarantują stały dostęp do firmowej gotówki, wolny od ryzyka kradzieży, falsyfikacji czy pomyłki rozliczeniowej. Po drugie, firma przewozowa może kontrolować transakcje, a także zdefiniować indywidualnie dopasowane dzienne i miesięczne limity. W trudnych sytuacjach istnieje możliwość natychmiastowego zablokowania karty oraz ewentualnego wycofania środków z jej rachunku. Korzystanie z kart pre-paid zwiększa też poczucie bezpieczeństwa kierowców – nie muszą mieć przy sobie często znacznych sum w gotówce. W przypadku nagłej potrzeby otrzymują dostęp do odpowiedniej kwoty środków. Dodatkowo posiadają bieżący wgląd do informacji o saldzie i wykonanych transakcjach. W niespodziewanej sytuacji firma może też błyskawicznie doładować kartę, gdy konieczne jest poniesienie wydatków, związanych choćby z awarią samochodu na 149. km drogi.

Szybkość i wygoda

Karty pre-paid w Banku Millennium nie są powiązane z rachunkiem firmy transportowej, ani z kontem bankowym kierowcy. Dlatego mogą z nich korzystać nie tylko klienci Banku Millennium – także klienci leasingujący pojazdy z Millennium Leasing - wystarczy, że posiadają rachunek rozliczeniowy w Banku Millennium. Zaletą nie do przecenienia w branży transportowej jest możliwość realizowania płatności viaTOLL, opłat za przejazd autostradami w kraju i za granicą oraz za rezerwację hotelu za pośrednictwem Internetu.

Własna karta specjalna

W Banku Millennium na kartach pre-paid dla branży transportowej można umieścić także logo firmy oraz wybrać indywidualny projekt graficzny. W ten sposób karty przedpłacone stają się częścią skutecznego przekazu marketingowego przewoźnika – logo jest eksponowane za każdym razem, gdy kierowca dokonuje płatności. Można na niej również umieścić inne użyteczne informacje takie jak chociażby numer NIP czy numer rejestracyjny pojazdu dzięki czemu w łatwy sposób kierowca może z nich korzystać.

Wniosek o kartę online

Karty przedpłacone można zamówić w dowolnym momencie w systemie transakcyjnym banku, bez konieczności wizyty w oddziale. Przygotowanie wniosku o nową kartę jest tak proste, jak wysłanie przelewu. Szybsze procesowanie pozwala zredukować czas oczekiwania na przygotowanie kart, co oznacza dużą oszczędność czasu. Po złożeniu wniosku karty przesyłane są na wskazany przez klienta adres.