Informacje prasowe


10.12.2012

Karta Millennium MasterCard prepaid – najnowocześniejsza forma kieszonkowego. Również na Święta.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez MasterCard, kieszonkowe to znakomity sposób na edukację finansową dzieci – potwierdza to aż 75% polskich rodziców. W jakiej formie najlepiej je przekazywać? Na przedpłaconej karcie Millennium.


Jeśli chcemy łatwo i szybko załatwić z dziećmi sprawę kieszonkowego; jeżeli marzymy o tym, by nasze pociechy nauczyły się rozsądnie wydawać pieniądze; jeśli nie mamy jeszcze pomysłu na gwiazdkowy prezent, podarujmy dzieciom kartę Millennium MasterCard prepaid. Oczywiście świątecznie doładowaną. Nowa karta przedpłacona Millennium MasterCard prepaid może być wielokrotnie doładowywana przez rodziców, przyjaciół oraz bliższą i dalszą rodzinę - można na nią wpłacać dowolne kwoty w dowolnym momencie. Po przelaniu środków kartą można płacić za zakupy, również w internecie, wypłacać gotówkę z bankomatów, a wszystko to do wysokości wpłaconych środków. Karta została wyposażona w technologię zbliżeniową PayPass dzięki której można szybko i wygodnie dokonywać transakcji (płatności zbliżeniowe do 50 zł nie wymagają podawania numeru PIN). Karty można używać zarówno w kraju, jak i za granicą. Osoba, która od dziecka dostaje kieszonkowe, w sposób naturalny przechodzi przez etap wydawania pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, zaspokajania swoich impulsywnych zachcianek i nauki kontrolowania pokus, poznaje wartość pieniądza.
Razem z kartą jej użytkownik otrzymuje dostęp do Millenetu (oddzielny Millekod i hasło) i w ten sposób może sam sprawdzać swoje wydatki, również w podziale na kategorie przy pomocy Managera Finansów. Również rodzic po zalogowaniu na swoje konto może zobaczyć co z pieniędzmi robi dziecko. Karta jest w pełni bezpieczna - może być wykorzystywana tylko do wysokości przelanych na nią środków i nie jest powiązana z rachunkiem rodzica - wyjaśnia Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.   
Taka karta to dla rodziców, którzy chcą przekazywać elektroniczne „kieszonkowe" to niezwykła wygoda. Zamiast dawać dziecku gotówkę, mogą przekazywać pieniądze na karcie, bez obawy o utratę środków. Dzięki karcie mogą ustalać dzienne limity wydatków i kontrolować wydatki dzieci – mówi Katarzyna Wojda, Marketing & Communication Manager, MasterCard Europe Oddział w Polsce.
Kartę przedpłaconą Millennium MasterCard prepaid mogą zamówić osoby dorosłe, posiadające rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy w banku oraz dostęp do Kanałów Bankowości Elektronicznej Millennium. Kartę można zamówić w systemie Millenet po zalogowaniu w zakładce „Karty - Nowa karta przedpłacona". Wszystkich formalności dokonuje się w systemie bez podpisywania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów. Kartę można zamówić dla swojego dziecka lub innej bliskiej osoby powyżej 13. roku życia. Na karcie widnieje zawsze imię i nazwisko użytkownika. Karta jest ważna 4 lata. Do wyboru 2 wizerunki.