Informacje prasowe


30.11.2004

Jaka demokracja ma przyszłość?

W tym roku mija 15-lat od powstania Banku Millennium, jednego z pierwszych prywatnych banków w Polsce. Data ta zbiega się z piętnastą rocznicą polskich przemian, które przyniosły zasadnicze zmiany systemu politycznego, gospodarczego i społecznego kraju.

Olbrzymi dorobek tych lat jest dziś przedmiotem ocen i analiz. Niezmiennie ważne pozostaje jednak nadal pytanie o przyszłość demokracji: jaka jest i jak być powinna?
 
O tym właśnie dyskutować będą podczas zorganizowanej z okazji 15-lecia Banku Millennium konferencji - „Jaka demokracja ma przyszłość?" - wybitni intelektualiści.
 
Do udziału w debacie zaproszeni zostali:

  • prof. Samuel P. Huntington – światowej sławy politolog, autor bestsellera „Zderzenie cywilizacji"
  • prof. Benjamin R. Barber – światowej sławy politolog, autor bestsellera „Dżihad kontra MacŚwiat"
  • prof. Zygmunt Bauman – jeden z najbardziej cenionych na świecie socjologów i filozofów
  • prof. Dariusz Rosati –  ekonomista ,poseł do Parlamentu Europejskiego, były minister Spraw Zagranicznych 
  • Dyskusję będzie prowadził red. Jacek Żakowski („Polityka", TVP - „Summa Zdarzeń").

 
Bezpośrednimi gośćmi konferencji będą przedstawiciele środowisk opiniotwórczych, naukowych, biznesowych, politycznych oraz partnerzy i klienci Banku Millennium S.A.
 
Debata odbędzie się 6 grudnia 2004 roku o godz. 11.30 na Zamku Królewskim w Warszawie. Jej przebieg, dzięki  bezpośredniej transmisji internetowej, śledzić będą mogli studenci 13 polskich wyższych uczelni.
 
Realizacja debaty „Jaka demokracja ma przyszłość?", zorganizowanej z okazji 15-lecia Banku Millennium,  jest elementem społecznej misji Banku, na którą składają się inicjatywy z kręgu kultury i edukacji.