Informacje prasowe


28.03.2017

Jak wspierać kreatywność w pracownikach? ― trzeba im dać przestrzeń na relaks i zabawę

Czy możliwe jest stworzenie miejsca pracy w banku, które będzie inspirujące, kreatywne i dodatkowo zachęcało do relaksu? Bank Millennium uwodnił, że tak.

Gdański oddział IT Banku Millennium przeszedł metamorfozę. Celem zmiany było stworzenie zupełnie nowej przestrzeni do pracy, która będzie zarazem inspirująca i zachęcająca do relaksu. Specjalnie zaprojektowane szklane sale spotkań, wtopione w open space, zapewniają komfort rozmów i jednocześnie są zgodne z ideą otwartości i współpracy, jaka jest w zespole. W biurze panuje atmosfera skupienia i pracy, ale nowa aranżacja otoczenia sprzyja także kontaktom swobodnym, nieformalnym, gdzie jest możliwość dyskusji w osobnych salkach, czy w specjalnej strefie relaksu.

Odnowiona przestrzeń jest inspirująca i zapewnia dużo pozytywnych bodźców. Po oderwaniu wzroku od komputera można napotkać na zabawne hasła i napisy, które nawiązują do świata IT. Dzięki użytym materiałom i nowoczesnemu dizajnowi, nowa aranżacja odbiega od klasycznej bankowej przestrzeni biurowej. Dominują tu naturalne materiały i stonowane kolory.

Jesteśmy innowacyjnym bankiem i w naszych działaniach bliżej nam do spółek technologicznych, niż tradycyjnych instytucji finansowych. Z tym wiążę się tworzenie atrakcyjnych, kreatywnych i nowoczesnych miejsc pracy ― taki jest cel Banku Millennium na kolejne lata ― mówi Maria Campos, Członkini Zarządu Banku Millennium, odpowiedzialna za pion IT. ― Jeśli chce się mieć kreatywnych pracowników, trzeba im dać czas oraz miejsce na relaks i zabawę. A tych pracowników, zwłaszcza z obszaru IT stale poszukujemy. Bank Millennium rozwija się i poszerza zakres swojej działalności, wychodząc poza standardowe kompetencje. Dlatego skupiamy się na pozyskiwaniu pracowników o nowych, szczególnych kwalifikacjach, których mamy nadzieję pozyskać również z trójmiejskiego środowiska ― dodaje Maria Campos.

Innowacyjność daje przewagę, zarówno w kontekście biznesowym, jak i kadrowym, a Bank Millennium jest jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce.

oddział IT Banku Millennium w Gdańsku po metamorfozie

oddział IT Banku Millennium w Gdańsku po metamorfozie

oddział IT Banku Millennium w Gdańsku po metamorfozie