Informacje prasowe


04.10.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Jak bankują studenci – sprawdził Bank Millennium

Wrzesień i październik to czas kiedy studenci najczęściej zakładają konta osobiste. Klienci Banku Millennium w grupie wiekowej 18-26 lat płacą głównie bezgotówkowo, średnio 28 razy w miesiącu i wykonują 5 przelewów na łączną kwotę około 1 700 zł. Po przeanalizowaniu zwyczajów studentów, bank przygotował dla nich specjalną ofertę wraz z rozpoczęciem roku akademickiego.

Bank Millennium przyjrzał się, jak bankują studenci. - Nasze analizy pokazują, że wrzesień i październik to czas, kiedy studenci najczęściej zakładają konta. Rachunki studenckie otwierają głównie 20-latkowie. Dla przykładu, w ubiegłym roku pomimo pandemii, średnia liczba kont założonych w październiku była o blisko 40% wyższa niż średnia w pozostałych miesiącach. Jednocześnie liczba kont dedykowanych studentom stale rośnie, aktualnie jest ich o 56% więcej niż 5 lat temu – mówi Magdalena Jaskóła, kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Z analiz banku wynika również, że klienci w grupie wiekowej 18–26 lat najczęściej korzystają z płatności bezgotówkowych, średnio 28 razy w miesiącu. Rzadko sięgają po gotówkę z bankomatu, często natomiast po telefon lub komputer. Wykonują średnio 5 przelewów w miesiącu o łącznej wartości średnio 1 700 zł.

Bank Millennium oferuje osobom w wieku 18-26 lat Konto 360°Student. Przy jednej płatności kartą lub Blikiem w miesiącu, konto jest darmowe. Można je założyć w pełni zdalnie na „selfie”, dołączając zdjęcie dowodu osobistego i twarzy.

- Młodzi ludzie są przyzwyczajeni do rozwiązań szybkich i dostępnych na wyciągniecie ręki. Tak wygląda proces otwierania konta na „selfie”. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aparatem, aby już za chwilę korzystać z konta, również w telefonie dzięki bankowej aplikacji – mówi Tomasz Brzostowski, kierujący Wydziałem Sprzedaży w Departamencie Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.

Osoby, które mają już w konto w innym banku, mogą też założyć konto online z wykorzystaniem otwartej bankowości. Aby potwierdzić tożsamość, wystarczy tylko zalogować się do innego banku. W Banku Millennium dostępny jest również proces częściowo zdalny – można złożyć wniosek na stronie internetowej i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera.

Wygodny dostęp do konta zapewnia nowoczesna aplikacja mobilna Banku Millennium wyposażona w szereg dodatkowych, atrakcyjnych dla młodych ludzi usług jak zakup biletów komunikacji miejskiej czy opłacanie parkingu smartfon’em lub sprawdzenie repertuaru kin Helios i zakup biletów na seans. Osoby, które dokonują zakupów online i cenią sobie wszelkiego rodzaju okazje i zniżki mogą w aplikacji mobilnej banku, zarejestrować się do programu goodie cashback.

W związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim bank przygotował dla studentów promocyjną ofertę. Zakładając konto online do 8 listopada 2021 r. można zyskać nawet 250 zł. Dodatkowo w ramach popularnego programu rekomendacyjnego Lubię to polecam, studenci będą mogli pomnażać korzyści. Za każde skuteczne polecenie jest szansa na nagrodę.

- Nagradzamy zarówno osobę, która poleciła konto – wygenerowała kod oraz osobę, która skorzystała z polecenia, czyli założyła konto. Warunki programu są bardzo proste, zaproszenie do znajomego można wysłać z aplikacji mobilnej banku. Program cieszy się dużą popularnością właśnie wśród młodych osób, które najczęściej wybierają w ramach nagrody kartę upominkową do Zalando, Empiku lub eKartę goodie, którą można zapłacić w każdym sklepie w Polsce - dodaje Magdalena Jaskóła.

Więcej o ofercie dla studentów na stronie: www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-360-student.

Nota prawna
Konto 360° Student jest prowadzone bezpłatnie dla osób w wieku 18–26 lat; zwolnienie z opłat za kartę oraz wypłaty z bankomatów przy min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu. Bezpłatne są przelewy krajowe w złotych (polecenie przelewu wewnętrznego i polecenie przelewu do innego banku krajowego) przez Millenet i Aplikację Mobilną. Wypłata w walucie obcej przeliczana jest na PLN, co wiąże się z dodatkową marżą określoną w cenniku usług dot. kart debetowych. Za wypłaty z bankomatów za granicą ich operatorzy mogą pobierać opłaty niezależne od Banku. Opłata ta nie jest przychodem Banku.

Konto w Programie Lubię to polecam można otworzyć do 29.04.2022 r. Szczegółowe warunki uczestnictwa, w tym warunki do spełnienia przez Obecnego Klienta i Zaproszonego w celu uzyskania nagrody zawarte są w Regulaminie Programu Lubię to polecam – edycja 9.

Konto 360° w promocji „Jesienna promocja Konta 360°” można założyć do 8.11.2021. Uczestnik promocji może uzyskać premię o wartości 100 zł, jeśli do 8.11.2021 założy konto wraz z kartą debetową, wyrazi zgody wymagane regulaminem promocji oraz do 30.11.2021 aktywuje aplikację mobilną i wykona min. 1 transakcję kartą lub BLIKIEM. Dodatkowo uczestnik otrzyma premię w wysokości 50 zł za każdy miesiąc, jeśli w każdym z miesięcy wskazanych w regulaminie promocji zasili otwarte w czasie promocji Konto 360° Student kwotą min. 500 zł (a kwotą 1000 zł w przypadku Konta 360°) i wykona min. 1 transakcję kartą lub BLIKIEM (maksymalnie można zdobyć trzy premie w łącznej wysokości 150 zł, premie są przyznawane niezależnie za każdy miesiąc). Dodatkowo w przypadku kont otwartych w procesie z wykorzystaniem usługi foto weryfikacji (na selfie) należy do 28.02.2022 potwierdzić swoją tożsamość i złożyć wzór podpisu w dowolnej placówce Banku. Szczegółowy opis warunków promocji zawiera Regulamin promocji „Jesienna promocja Konta 360°”

Opłaty, oprocentowanie i inne szczegóły oferty zawarte są w cennikach usług dot. prowizji i opłat, kart debetowych, stóp procentowych oraz Płatności Mobilnych BLIK, a także w Regulaminie ogólnym świadczenia usług bankowych dla osób fizycznych w Banku Millennium S.A., Regulaminie otwierania rachunków w Banku Millennium S.A. z wykorzystaniem foto weryfikacji tożsamości klienta oraz w Regulaminie otwierania rachunków przez internet w Banku Millennium S.A. z wykorzystaniem usługi weryfikacji tożsamości. Powyższe dokumenty dostępne są w placówkach Banku oraz na www.bankmillennium.pl.

Usługa goodie cashback, dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej, jest świadczona przez Millennium Goodie Sp. z o.o. i polega na zwrocie części wydatków za zakupy online. Szczegóły korzystania z platformy zakupowej „goodie” i programu cashback znajdują się w „Regulaminie korzystania z Platformy goodie.pl przez użytkowników” na goodie.pl.