Informacje prasowe


26.05.2004

Inauguracja cyklu seminariów dla średnich i dużych przedsiębiorstw

Spotkaniem w Sopocie Bank Millennium Bankowość Przedsiębiorstw rozpoczyna cykl prestiżowych seminariów pod hasłem "Otwarty rynek - szanse i zagrożenia". Na zaproszenie banku w debacie wzięli udział wybitni eksperci zajmujący się analizami makroekonomicznymi i specjaliści w dziedzinie gospodarki Pomorza. W ramach cyklu seminaria organizowane będą w największych miastach całej Polski.

Projekt "Otwarty rynek - szanse i zagrożenia" skierowany jest do przedstawicieli średnich
i dużych przedsiębiorstw działających w Polsce. Cykliczne debaty, organizowane w całej Polsce, mają pomóc przedsiębiorcom odpowiedzieć na pytanie, jak - w oparciu o prognozy ekonomiczne gospodarki w Polsce i analizy potencjału regionu - wykorzystać szanse i uniknąć zagrożeń związanych z prowadzeniem biznesu.
- Polska gospodarka coraz bardziej się polaryzuje, regiony zaczynają być bardziej autonomiczne i zróżnicowane. Nie ma jednej recepty na sukces dla firm w całej Polsce - inaczej prowadzi się działalność na Pomorzu, Śląsku czy Lubelszczyźnie. Jednak niezależnie od regionu każda firma, która chce się rozwijać musi bacznie obserwować zmieniające się uwarunkowania ekonomiczne - w tym mają pomóc spotkania organizowane przez nasz bank - mówi Mirosław Gronicki, Główny Ekonomista Banku Millennium.
 
W odpowiedzi na tę tendencję Bank Millennium zamierza organizować seminaria między innymi w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Olsztynie. W panelu specjalistów zasiadać będą eksperci zajmujący się ekonomią i gospodarką w skali makro z takich instytucji, jak CASE, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, Centrum Adama Smith'a.
W każdym ze spotkań uczestniczyć będą także przedstawiciele regionalnych organizacji, skupiających przedsiębiorców.  Zaproszeni eksperci przedstawiać będą makroekonomiczną analizę sytuacji gospodarczej w Polsce, prognozy ekonomiczne dotyczące regionu, a przedsiębiorcy będą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Zagadnienia te będą stanowić punkt wyjścia do dyskusji na temat największych wyzwań, jakie niesie ze sobą otwarty rynek.
 
Inauguracyjne spotkanie w Sopocie poświęcone było regionowi Pomorza. W panelu ekspertów zasiedli: Rafał Antczak - ekonomista Centrum Analiz Ekonomiczno-Społecznych, Mirosław Gronicki - Główny Ekonomista Banku Millennium S.A., Marcin Nowicki z Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową i Zbigniew Markowski - Prezes Gdańskiego Klubu Biznesu. Spotkanie poprowadził Tadeusz Mosz. Z zaproszonymi ekspertami rozmawiali strategiczni dla regionu przedsiębiorcy z całego Pomorza.
- Zaczynamy od miejsca, skąd sami się wywodzimy. Jako bank jesteśmy obecni w całej Polsce i dzięki tej szerokiej perspektywie możemy współpracować z firmami w różnych regionach na zasadach partnerstwa, czyli reagować i odpowiadać na ich  potrzeby. Wierzymy, że spotkania będą okazją do wymiany doświadczeń praktyków i wiedzy teoretyków, a w efekcie pomogą przedsiębiorstwom działać jeszcze prężniej - mówi Piotr Kołodyński, Dyrektor Kierujący Centrum Współpracy z Klientami Bank Millennium Bankowość Przedsiębiorstw.