Informacje prasowe


05.11.2012

Gwarancja Najniższego Oprocentowania w Banku Millennium

„Jeśli znajdziesz dla siebie pożyczkę z niższym oprocentowaniem – zwrócimy Ci różnicę i damy takie samo!" – obiecuje Bank Millennium wprowadzając na rynek gruntownie odświeżoną i udoskonaloną Pożyczkę Gotówkową.

Nowa odsłona pożyczki stanowi istotne otwarcie się Banku na nowych Klientów poszukujących najkorzystniejszej dla siebie oferty kredytowej. Tak głębokie zmiany w produkcie wspierają realizację celu, jakim jest sięgnięcie po większe niż do tej pory udziały w rynku. Z punktu widzenia zasięgu geograficznego i potencjału sieci dystrybucji, dużo większa porcja rynkowego tortu niejako nam się należy. Chętnie podbijemy rynek, a z odmienioną ofertą i przemyślaną strategią rozwoju nasze szanse stają się więcej niż realne - mówi Wioletta Pawińska, Kierująca Wydziałem Kredytów Konsumpcyjnych. 
Odświeżoną Pożyczkę Gotówkową można teraz dostać szybciej, łatwiej i na lepszych warunkach. Lifting produktu od lat oferowanego przez bank poprzedzony był badaniami oczekiwań klientów wobec trybu i funkcjonowania tej popularnej formy finansowania bieżących potrzeb. Udoskonalona pożyczka ma wszystko czego potrzebują Klienci z tym, że w optymalnej wersji. 
Ponieważ polscy konsumenci są niezwykle wrażliwi na cenę – wpływa ona bezpośrednio na wysokość rat – każdy pożyczkobiorca dostaje teraz w Banku Millennium Gwarancję Najniższego Oprocentowania. Oznacza to, że jeśli w ciągu 30 dni od zawarcia umowy znajdzie dla tej samej kwoty i okresu kredytowania tańszą ofertę oraz przedstawi ją wraz z pozytywną decyzją kredytową, bank zwróci różnicę już zapłaconych odsetek oraz obniży oprocentowanie do poziomu, jaki otrzymał w innym banku. 

Pożyczka Gotówkowa – najważniejsze korzyści:

  • Gwarancja Najniższego Oprocentowania
  • wstępna decyzja kredytowa nawet w 15 minut; wypłata środków nawet w ciągu 2 dni
  • możliwość wyboru dnia spłaty raty oraz rozłożenia rat nawet na 7 lat
  • oprocentowanie nominalne w skali roku już od 7,9%, prowizja już od 3%
  • wysokość pożyczki od 1000 zł do 80 000 zł, dla aktywnych Klientów Banku nawet do 150 000 zł.

W pierwszej połowie 2012 r. rynek kredytów ratalnych zmalał o ponad 6% w stosunku do grudnia 2011 r. Spadek w tej  kategorii miał sprawczy udział w zmniejszeniu wartości całego rynku kredytów konsumpcyjnych (z wyłączeniem kredytów hipotecznych). W tym samym czasie Bank Millennium odnotował wzrost portfela pożyczek gotówkowych o ponad 6% w skali roku. Dynamika wzrostu w kolejnych kwartałach utrzymuje się. To pozytywne zjawisko nie jest dziełem przypadku, lecz stanowi wynik konsekwentnej realizacji strategii Banku nastawionej na dostarczanie Klientom najwyższej jakości obsługi i oferty produktowej. Rosnąca sprzedaż Pożyczek Gotówkowych to rezultat udanej, gruntownej przebudowy wszystkich istotnych elementów produktu poczynając od kształtu oferty, przez sam proces udzielania kredytu, aż po sposób komunikowania się z rynkiem – dodaje Wioletta Pawińska.