Informacje prasowe


14.02.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Goodie cashback receptą na wzrost cen? Wartość zakupów w programie przekroczyła 1 mld zł

Program goodie cashback, oferujący zwrot części wydatków na zakupy online, świętuje triumfy. Wartość transakcji zrealizowanych przez jego użytkowników od początku istnienia programu przekroczyła 1 miliard złotych, a wartość cashbacku naliczonego od tej kwoty to już blisko 24 mln zł. Rok 2021 był dla platformy zakupowej goodie rekordowy – użytkownicy zrealizowali 4 mln transakcji cashback o wartości 593 mln zł, a wartość naliczonego im w 2021 r. zwrotu wyniosła 12 mln zł. Odnotowano też 90% wzrost liczby sprzedanych kart podarunkowych.

Platforma zakupowa goodie (aplikacja mobilna i strona internetowa) jest jedną z nielicznych na rynku, pozwalających łączyć promocje, użytkownicy mogą więc korzystać ze specjalnych rabatów i premii oferowanych przez sklepy, a jednocześnie otrzymywać zwrot części wydatków. W ramach goodie cashback dostępnych jest blisko 800 popularnych marek i sklepów.

- W 2021 odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie użytkowników zakupami w sieci i programem goodie cashback, czego efektem jest osiągnięcie pułapu 1 mld wartości transakcji w ramach programu. Szczególnie interesujący był IV kwartał, w którym wyniki programu poszybowały ostro w górę – w ciągu trzech ostatnich miesięcy roku zrealizowano transakcje na kwotę blisko 208 mln zł - to wzrost o 70% r/r. Coraz częściej kupujemy online, a galopujący wzrost cen towarów i usług powoduje, że szukamy okazji i oszczędności na codziennych zakupach m.in. dzięki takim programom jak goodie cashback – mówi Wojciech Grudzień, Prezes spółki Millennium Goodie. - Popularność usługi rośnie również wśród klientów Banku Millennium - początkowo dostępna wyłącznie w aplikacji mobilnej banku, w czwartym kwartale 2021 r. została udostępniona również w serwisie internetowym Millenet – dodaje Wojciech Grudzień

Zasady korzystania z programu goodie cashback są bardzo proste. Wystarczy pobrać na swój smartfon aplikację goodie, odwiedzić stronę www.goodie.pl lub przejść do goodie z poziomu aplikacji mobilnej czy serwisu internetowego Banku Millennium, zarejestrować się w goodie, następnie wybrać sklep internetowy oznaczony znaczkiem cashback, przejść do witryny sklepu danej marki przy pomocy linku na goodie i sfinalizować transakcję. W ciągu jednego dnia roboczego od zakupu, na koncie w goodie pojawi się kwota naliczonego cashbacku (od kilku do nawet kilkudziesięciu procent kwoty dokonanych zakupów), ze statusem „Oczekujący”. Status zmieni się na „Zatwierdzony” po potwierdzeniu przez sklep poprawności transakcji. Po zebraniu min. 21 zł można je przelać na dowolne konto bankowe w Polsce. Co ważne, cashback łączy się z innymi zniżkami dostępnymi na platformie zakupowej goodie, oferowanymi przez sklepy internetowe objęte programem oraz ze specjalnymi zniżkami przygotowanymi specjalnie dla użytkowników goodie.

Regulaminy platformy, karty podarunkowej goodie oraz programu goodie cashback dostępne są na stronie www.goodie.pl/regulamin