Informacje prasowe


08.01.2016

Fundacja Banku Millennium mecenasem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Dziś, 8 stycznia 2016 roku odbył się II etap (okręgowy) Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, którego jednym z mecenasów jest Fundacja Banku Millennium.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest konkursem edukacyjnym, którego celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży oraz upowszechnianie wiedzy o współczesnej gospodarce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada ma na celu sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia oraz wspieranie rozwoju szczególnie uzdolnionych uczniów. 

Organizatorem Olimpiady od 1987 roku jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tematem tegorocznej, XXIX edycji są ”Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”. Laureaci olimpiady są przyjmowani przez kilkadziesiąt uczelni wyższych na studia wyższe z pominięciem postępowania rekrutacyjnego, ponadto czekają na nich nagrody pieniężne i rzeczowe.

Bank Millennium, jeden z liderów na rynkach finansowych, traktuje zaangażowanie w projekty edukacyjne, takie jak Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, jako część swojego programu odpowiedzialności społecznej.