Informacje prasowe


05.01.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Finansowy Elementarz dla przedszkolaków

Zakończyła się druga edycja programu Finansowy Elementarz. Od października do grudnia 2017 roku Fundacja Banku Millennium przeszkoliła z podstaw finansów kilka tysięcy dzieci w ponad 100 przedszkolach z kilkunastu miast Polski.

Rozpoczęty w 2016 roku autorski program edukacji finansowej przedszkolaków Fundacji Banku Millennium jest realizowany przez wolontariuszy Banku Millennium we współpracy z organizacją pozarządową. Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów. Program uzyskał patronat Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka, co potwierdza jego dużą wartość edukacyjną.

W pierwszej edycji projektu, podczas niemal 250 warsztatów realizowanych w ramach programu, zostało przeszkolonych prawie 6 000 dzieci z 70 przedszkoli w całej Polsce. Na potrzeby programu, z pomocą rodziców – pracowników Banku Millennium, przygotowano specjalne materiały edukacyjne – książki, książeczki do kolorowania i gry. Są one dostępne zarówno dla dzieci uczestniczących w warsztatach jak i odwiedzających placówki banku.

Duże zainteresowanie przedszkoli udziałem w Finansowym Elementarzu skłoniło Fundację Banku Millennium do kontynuacji programu. Pierwszy spośród niemal 400 warsztatów przeprowadzonych w ramach drugiej edycji Finansowego Elementarza odbył się w centrali banku. Uczestnikami zajęć były dzieci pracowników Banku Millennium. W trakcie warsztatów najmłodsi dowiedzieli się skąd się biorą pieniądze, jak wyglądają monety i banknoty w Polsce i porównywali ich wartość. Usłyszeli do czego służy karta kredytowa, dlaczego za jedną monetę nie można kupić wszystkiego na co ma się ochotę i dlaczego pieniędzy z bankomatu nie można wyjmować bez końca.

Finansowy Elementarz jest głównym programem edukacyjnym Fundacji Banku Millennium. Jego celem jest wspomaganie rodziców i nauczycieli w kształtowaniu właściwych zachowań i postaw finansowych u najmłodszych dzieci.

Zobacz wideo