Informacje prasowe


17.05.2003

Finał konkursów rekrutacyjnych Banku Millennium

Kto pojedzie na praktykę do Portugalii i jaki studencki projekt zostanie dofinansowany przez Bank Millennium? Wielki finał akcji "Rośnij z nami" w weekend 16-17 maja.

W dniach 16-17 maja 2003 roku w Hotelu "Bankowiec" w Gdańsku odbędą się finały trzech konkursów rekrutacyjnych organizowanych przez Bank Millennium S.A.
 
W konkursie "Szansa z Millennium" wybrany zostanie najbardziej oryginalny projekt studencki, którego autorzy otrzymają do 10 000 PLN na jego realizację. W ścisłym finale znalazły się cztery zespoły studentów z Warszawy, Gliwic, Łodzi i Poznania. Pomysły dotyczą wyprawy żaglowozem przez Pustynię Gobi, astronautyki, nowatorskiego marketingu i wyprawy rowerem drogą dzieci słońca w Ameryce Południowej.
 
Do ostatnich negocjacji staną finaliści turnieju "Gra Negocjacyjna Millennium". Uzgodnią między sobą warunki współpracy dwóch banków oraz przejdą przez oryginalny quiz negocjacyjny z udziałem Wiceprezesa Zarządu Banku Millennium Pani Anny Rapackiej i Dyrektora Departamentu Rekrutacji Pana Jacka Kuny. Zwycięski zespół wyjedzie na praktyki wakacyjne do Portugalii.
 
W wielkim finale spotkają się drużyny studenckie, które przedstawiły najciekawsze rozwiązania biznesowe w konkursie "Millennium Przyszłość", którego pierwszy etap odbył się w czasie wiosennych Dni Kariery w siedmiu miastach w Polsce. Tym razem uczestnicy będą prezentować swoją odpowiedź na problemy przedstawione w klasycznym zadaniu biznesowym - studium przypadku opisującym wyzwania jakie stały przed Banco Comercial Portugues w pierwszych latach jego działalności (BCP jest inwestorem strategicznym Banku Millennium SA). Studenci, którzy przedstawią najciekawsze rozwiązania wyjadą na praktyki wakacyjne do BCP w Portugalii i praktyki w Banku Millennium SA.
 
Wszystkie przedstawione wyżej inicjatywy organizowane są w ramach realizowanego przez Bank Millennium programu szkoleniowego dla studentów wyższych uczelni, który jest częścią procesu aktywnej rekrutacji pracowników banku.