Informacje prasowe


05.07.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Finał akcji Our People’23: Save the Planet!

Sukces sportowo ekologicznej inicjatywy pracowników Grupy Banku Millennium. Wykonując różnego rodzaju aktywności, zdobyli pieniądze na realizację projektów ekologicznych pod szyldem Fundacji Banku Millennium.

Inicjatywa Our People’23:Save the Planet! trwała dwa miesiące i zakończyła się 25 czerwca. W akcji wzięło udział ponad 1,5 tysiąca pracowników Grupy Banku Millennium. Rywalizowali indywidualnie oraz w 93 zespołach. Łącznie spalili 18 milionów kcal, na nogach pokonali ponad 130 tysięcy kilometrów, na kołach ponad 180 tysięcy. Zarejestrowali łącznie ponad 12 tysięcy ćwiczeń. Biegali, pływali, spacerowali, ćwiczyli jogę, jeździli na rowerach itd., do wyboru było ponad 50 różnego rodzaju sportów. Zdobywane punkty przeliczane były na złotówki, które zasilały konto Fundacji Banku Millennium. Postępy na bieżąco śledzić można było w przeznaczonej dla pracowników sekcji aplikacji Activy. Zakładany cel zbiórki (250 tysięcy złotych) udało się osiągnąć w zaledwie 55 dni.

Akcji towarzyszyły wewnętrzne wyzwania i konkursy, które miały na celu integrować społeczność bankową. Przygotowany został również film promocyjny, w którym pierwszoplanowe role przypadły w udziale pracownikom Banku Millennium. Ambasadorzy angażowali społeczność wokół inicjatywy oraz dzielili się swoją energią i pasją - sportowymi osiągnięciami. Materiały publikowane były w kanałach wewnętrznych i zewnętrznych Banku Millennium oraz Fundacji Banku Millennium.

- Plan zebrania określonej kwoty zrealizowany został w krótszym czasie, niż zakładaliśmy i to bardzo dobra informacja. Udało nam się nie tylko zachęcić pracowników do większej niż na co dzień aktywności fizycznej, ale również zwrócić uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Kwestie te dla Banku Millennium są niezwykle istotne. Poświęcamy wiele uwagi zielonym inicjatywom, ograniczaniu emisji własnych i efektywnej gospodarce zasobami. Teraz, dzięki zebranym środkom, przystępujemy do kolejnego wielkiego projektu związanego z eko-wolontariatemzapowiada Iwona Jarzębska, prezeska Fundacji Banku Millennium.

W kolejnej odsłonie przedsięwzięcia w ramach eko-wolontariatu pracownicy banku będą mogli zgłaszać własne inicjatywy na rzecz ochrony planety. Fundacja Banku Millennium wesprze realizację najbardziej wartościowych pomysłów środkami, które udało się zebrać w ramach akcji Our People’23: Save the Planet! Fundacja działa na rzecz środowiska i społeczeństwa od wielu lat. Realizuje szereg różnego rodzaju inicjatyw. Łącznie na działania pro bono przedstawiciele Banku Millennium w 2022 roku przeznaczyli blisko 2 tys. godzin. Nieśli pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy organizując punkty zbiórki, dostarczali posiłki i artykuły pierwszej potrzeby, a także wspierali organizacje miejsc noclegowych, miejsc dla dzieci z ukraińskich domów dziecka, pomagali w znalezieniu pracy, tłumaczeniach czy też edukacji. Od 2016 roku Fundacja prowadzi dla przedszkoli bezpłatny, autorski program edukacji finansowej „Finansowy Elementarz”. W marcu uruchomiła zapisy na jego jedenastą edycję, w ramach której planuje zrealizować około 200 warsztatów. Od początku realizacji programu Fundacja zorganizowała ponad 27 000 warsztatów i przeszkoliła 68 000 dzieci w przedszkolach, w całej Polsce.

Więcej na stronie: www.bankmillennium.pl/o-banku/fundacjalink otwiera się w nowym oknie

Film promocyjny wydarzenia dostępny na kanale YouTube: https://youtu.be/qixVEZ4XeEglink otwiera się w nowym oknie