Informacje prasowe


25.07.2016

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Dobre wyniki Millennium Leasing po pierwszym półroczu 2016 r.

W pierwszym półroczu 2016 roku spółka Millennium Leasing podpisała umowy leasingu na finansowanie aktywów o wartości ponad 1,5 mld zł, co przełożyło się na dobry 13,3% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Aktualnie w portfelu spółki znajduje się ponad 44 tysiące czynnych umów leasingu.

Współpracujemy z ponad 15 tysiącami klientów i stale powiększamy grono partnerów. W naszych działaniach biznesowych stawiamy na jakość i innowacyjność. Rozumiejąc potrzeby przedsiębiorców, z powodzeniem realizujemy je na partnerskich zasadach. Ma to bezpośrednie przełożenie na wyniki finansowe spółki w poszczególnych segmentach. – powiedział Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing.

Po II kw. 2016 r. spółka Millennium Leasing po raz kolejny odnotowała dobre wyniki w finansowaniu transportu ciężkiego. Wartość sfinansowanych przedmiotów w tym segmencie wyniosła 689,7 mln zł, co oznacza blisko 38% wzrost w stosunku pierwszego półrocza 2015 r. W ramach tej kategorii spółka odnotowała wzrosty także w grupach: samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony DMC - wzrost o 120%; ciągniki siodłowe - wzrost o 26,2% oraz naczepy i przyczepy wzrost o 23,1%.

Wartość sfinansowanych przedmiotów w kategorii pojazdów lekkich wyniosła 386,9 mln zł, co oznacza znaczący 34,4% wzrost w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym i jest efektem wdrożenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych wspierających proces zawierania umów. Znaczące wzrosty odnotowano w grupie samochody ciężarowe do 3,5 tony DMC - wzrost o 55,7%. Samochody osobowe wzrosły o blisko 30%.

Wartość sfinansowanych maszyn i urządzeń przemysłowych osiągnęła 451,1 mln zł.

Doradcy Millennium Leasing prowadzą aktywną sprzedaż usług leasingowych w ponad 60 placówkach spółki na terenie całej Polski. Działania te realizowane są także w ramach współpracy z doradcami Banku Millennium - w placówkach detalicznych oraz tych, które obsługują przedsiębiorstwa. Spółka jest jedną z pierwszych firm leasingowych, które pojawiły się na polskim rynku oraz wieloletnim członkiem Związku Polskiego Leasingu.