Informacje prasowe


01.09.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Cyfrowe kieszonkowe na nowy rok szkolny

Wrzesień to dobry moment na założenie dziecku konta osobistego. Rachunki dla młodych klientów stają się coraz popularniejsze. W 2021 roku Bank Millennium odnotował wzrost ich liczby o ponad 40% r/r. Posiadacze Konta 360° Junior aktywnie korzystają ze swoich rachunków, kart i bankowej aplikacji mobilnej, a średnia kwota transakcji, które zrealizowali w terminalach płatniczych i bankomatach w czerwcu i lipcu br. to aż 300 zł miesięcznie.

W Banku Millennium juniorzy mogą skorzystać z propozycji, skierowanych do trzech grup wiekowych – dla młodzieży w wieku 13-17 lat, dla trochę młodszych osób w wieku 7-12 oraz dla najmłodszych dzieci 0-6 lat. Klienci w pierwszych dwóch grupach wiekowych, oprócz dostępu do Konta 360° Junior, mogą korzystać z karty płatniczej i aplikacji mobilnej, dzięki którym mają dostęp do swojego kieszonkowego.

- Coraz więcej rodziców przekazuje dziecku kieszonkowe w formie cyfrowej, traktując jednocześnie otwarcie konta jako ważny element edukacji finansowej. W maju zmodyfikowaliśmy ofertę i aplikację mobilną dla dzieci, przystosowując ją do grupy wiekowej 7-12 lat. Włożyliśmy w przygotowania dużo pracy, współpracując z rodzicami i dziećmi, by nasza propozycja była maksymalnie dostosowana do potrzeb i możliwości najmłodszych. Dzięki wprowadzonym zmianom dzieci już od 7 roku życia mogą mieć kartę płatniczą, korzystać ze specjalnej wersji aplikacji mobilnej oraz płacić zbliżeniowo telefonem. Posiadając własne konto z takimi funkcjonalnościami w sposób naturalny uczą się zarządzać swoim budżetem, nabierają wiedzy o wartości pieniądza i jego znaczeniu w codziennym życiu. - mówi Magdalena Jaskóła, kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Blisko 95% posiadaczy Konta 360° Junior w grupie wiekowej 13-17 lat aktywnie korzysta z konta i karty płatniczej. W przypadku młodszych klientów w grupie 7-12, którzy otworzyli rachunek w ramach nowej oferty z aplikacją, 89% posiada kartę płatniczą. Posiadacze Konta 360°Junior dokonują miesięcznie około 12 transakcji bezgotówkowych kartą. 83% wartości tych transakcji to płatności bezgotówkowe w terminalach płatniczych i BLIK. - Co ciekawe, z naszych obserwacji wynika, że młodzi ludzie praktycznie nie korzystają z bankomatów. Większość posiadaczy Konta 360° Junior wypłaca środki z bankomatu rzadziej niż raz w miesiącu – komentuje Magdalena Jaskóła.

Konto 360° Junior można założyć już od pierwszego roku życia dziecka i to rozwiązanie jest coraz popularniejsze wśród rodziców. – Możliwość założenia konta dla dziecka na najwcześniejszym etapie jego życia to nadal oferta unikalna na rynku. Wiele osób jest pozytywnie zaskoczonych możliwością otwarcia takiego rachunku, co potwierdzają liczby – w ciągu ostatniego roku odnotowaliśmy wzrost liczby kont w grupie 0-6 lat o 34% – dodaje Magdalena Jaskóła.

Młodzi klienci bardzo aktywnie korzystają z bankowej aplikacji mobilnej. 75% posiadaczy Konta 360° Junior używa jej raz w tygodniu, ponad połowa trzy razy w tygodniu.

Chcielibyśmy, żeby aplikacja była nie tylko pomocnym gadżetem, ale też cennym, nowoczesnym narzędziem służącym do wprowadzania dzieci w świat finansów i bezpiecznego korzystania z technologii. Wyróżnia ją atrakcyjny design oraz język i funkcje dostosowane do potrzeb najmłodszych – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Użytkownicy w wieku 7-12 lat najczęściej wybierają w aplikacji opcję Poproś o kieszonkowe, która umożliwia dziecku przesłanie do rodzica szybkiej prośby o przelew na konto. Wystarczy, że młody klient wskaże kwotę i wybierze proponowany z listy cel lub wpisze własny. - Listę celów i treść wiadomości wyłoniliśmy podczas wywiadów z użytkownikami. Młodzi klienci często też zmieniają tapety w aplikacji, ale przede wszystkim chętnie płacą telefonem za drobne zakupy – komentuje Halina Karpińska.

O potrzebie edukacji finansowej dzieci mówią sami rodzice. Według badania*, przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Banku Millennium, która od lat prowadzi program edukacji finansowej w przedszkolach, 65% rodziców przedszkolaków uważa, iż im wcześniej rozpoczniemy edukację finansową dzieci, tym lepiej radzą one sobie w dorosłym życiu, również w sytuacjach kryzysowych. Rodzice wyrażają chęć osobistego zaangażowania w nauczanie dzieci finansów, jednak blisko połowa badanych (47 proc.) oczekuje wsparcia w tym zakresie od instytucji państwowych i prywatnych, 14 proc. rodziców wskazuje na instytucje finansowe (banki). Fundacja Banku Millennium odpowiada na tego typu potrzeby.

W ramach aktualnie obowiązującej promocji “Powrót do szkoły z Kontem 360° Junior - edycja 2” nowi posiadacze mogą zyskać premię w wysokości 50 zł na eKarcie podarunkowej goodie.**

Więcej o ofercie Banku Millennium i działaniach Fundacji na stronie: www.bankmilennium.pl.

*Badanie przeprowadził instytut GfK dla Fundacji Banku Millennium w maju 2020 r. na 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie rodziców dzieci w wieku 3–7 lat, metodą CAWI.

** Promocja “Powrót do szkoły z Kontem 360° Junior - edycja 2” trwa od 17.08.2021 r. do 10.09.2021 r., o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit 5 000 kont. W promocji można otrzymać nagrodę w postaci eKarty podarunkowej goodie o wartości 50 zł. Warunkiem otrzymania nagrody jest otwarcie Konta 360° Junior wraz z Kontem Oszczędnościowym Profit dla własnego małoletniego dziecka za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej Millenet lub aplikacji mobilnej do 10.09.2021 oraz do 31.10.2021 r. spełnienie następujących warunków: w przypadku Konta 360° Junior otwartego dla dziecka poniżej 7 roku życia zasilenie nowo otwartego Konta 360° Junior kwotą co najmniej 50 zł, a w przypadku Konta 360° Junior otwartego dla dziecka które ukończyło 7 rok życia - zasilenie nowo otwartego Konta 360° Junior kwotą co najmniej 50 zł, dokonanie min. 1 transakcji kartą debetową do konta lub za pomocą usługi Blik lub za pomocą płatności telefonem, oraz aktywacja aplikacji mobilnej. Nagroda zostanie wysłana do 30.11.2021 r. Szczegółowe warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie promocji “Powrót do szkoły z Kontem 360° Junior - edycja 2” dostępnym w placówkach Banku i na stronie www.bankmillennium.pl. Sposób wykorzystania eKarty określony jest szczegółowo w „Regulaminie Kart podarunkowych dla Klientów goodie” dostępnym na stronie goodie.pl w sekcji Regulaminy.

Szczegóły oferty Konta 360° Junior oraz Aplikacji mobilnej zawarte są w Regulaminie ogólnym świadczenia usług bankowych dla osób fizycznych w Banku Millennium S.A. (Regulamin) oraz w cennikach usług dot. prowizji i opłat, stóp procentowych, kart debetowych oraz Płatności Mobilnych BLIK, dostępnych w placówkach Banku oraz na www.bankmillennium.pl. Konto 360° Junior jest prowadzone dla osób w wieku poniżej 18 lat. Przedstawiciel ustawowy oraz posiadacz rachunku powyżej 13 lat mogą dysponować środkami na rachunku w ramach miesięcznego limitu wskazanego w Regulaminie. Na wniosek przedstawiciela ustawowego Bank umożliwia małoletniemu w wieku 7-13 lat dysponowanie środkami na rachunku za pomocą karty debetowej lub Aplikacji mobilnej w ograniczonym zakresie tylko w celu dokonywania drobnych bieżących spraw życia codziennego (obowiązują obniżone limity transakcji).