Informacje prasowe


09.03.2012

Bon Voyage z kartą debetową w euro!

W marcu Bank Millennium wprowadził do oferty kartę debetową Millennium Maestro Voyager rozliczaną w euro. Do końca czerwca z karty można korzystać za darmo.

Od dziś podróże po Eurolandzie mogą być jeszcze atrakcyjniejsze, bo tańsze. Dzięki nowej karcie Millennium Maestro Voyager transakcje dokonywane w euro mogą być rozliczane bezpośrednio na powiązanym z kartą koncie walutowym. Oznacza to, że płatności bezgotówkowe w sklepach i punktach usługowych oraz wypłaty z bankomatów w euro obciążają rachunek bez przeliczeń kursowych i opłat za przewalutowanie. Dodatkowo do 30 czerwca z karty można korzystać za darmo.    
Millennium Maestro Voyager to międzynarodowa karta płatnicza rozliczana w euro, wydawana do rachunku prowadzonego w europejskiej walucie. Operacje gotówkowe i bezgotówkowe przy użyciu karty realizowane są do wysokości dostępnego na rachunku salda. Transakcje dokonywane w złotówkach lub innej walucie zagranicznej niż euro przeliczane są na euro i w tej kwocie obciążają konto.
Z analizy zachowań konsumenckich wynika, że nasi klienci często podróżują - prywatnie, z rodziną i służbowo. Cześć z nich posiada też konta walutowe. Wydatki zagraniczne stanowią 5% wartości wszystkich transakcji bezgotówkowych, przy czym klienci Bankowości Prywatnej płacą kartami za granicą 3 razy częściej niż klienci masowi, a wartość ich transakcji jest pięciokrotnie wyższa. Jestem więc przekonana, że karta Millennium Maestro Voyager spotka się z uznaniem klientów, zwłaszcza tych najzamożniejszych - komentuje Honorata Byczyńska, Dyrektor Wydziału Kredytów Konsumpcyjnych Banku Millennium.