Informacje prasowe


06.09.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Boisko dla szkoły w Lublewie Gdańskim

W ramach programu wolontariatu Fundacji Banku Millennium, grupa pracowników Banku Millennium z Gdańska przygotowała boisko dla uczniów małej szkoły w Lublewie Gdańskim (województwo pomorskie).

Dzieci uczęszczające do szkoły w Lublewie Gdańskim są bardzo aktywne sportowo. Zarówno podczas zajęć WF jaki i zajęć świetlicy szkolnej chętnie spędzają czas na powietrzu grając w piłkę nożną oraz inne gry zespołowe. Przeszkodą w aktywnym spędzaniu czasu był jednak brak boiska.

Wolontariuszki z Banku Millennium wraz z rodzicami dzieci uczęszczających do miejscowego przedszkola i szkoły oraz wychowawcą jednej z klas postanowili zagospodarować teren przed szkołą. Celem było przygotowanie boiska z trawą, bramkami oraz miejscem do grania w siatkówkę. W akcji uczestniczyło wielu wolontariuszy, którzy wykonywali różnorodne prace: koparką przygotowali teren pod boisko, wyrównali go grabiami i zasiali trawę. Dzieci ze szkoły i przedszkola otrzymały bramki, zestaw do gry w siatkówkę oraz piłki, rękawice bramkarskie, worek do piłek i koszulki. Ich zakup został sfinansowany z grantu przyznanego przez Fundację Banku Millennium. Wszystkim dopisywał wspaniały humor, a najmłodsi uczestnicy chętnie uczestniczyli w pracach. Na początku nowego roku szkolnego na dzieci będzie czekała niespodzianka - gotowe do użytkowania boisko.

Projekt zrealizowano w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. Wolontariusze Banku Millennium mogą w nim wygrać fundusze na realizację samodzielnie zaprojektowanej akcji wolontariackiej. Największe szanse na wygraną mają te projekty, w które zaangażuje się wielu wolontariuszy, z których skorzysta największa liczba odbiorców i które będą miały długotrwały wpływ na życie społeczności lokalnej.