Informacje prasowe


29.05.2014

Bankowanie dla młodych w Banku Millennium

Dzień Dziecka to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z bankowością. Z myślą o najmłodszych klientach, Bank Millennium przygotował Konto 360o Junior oraz kartę przedpłaconą Millennium MasterCard Prepaid, które pomogą nastolatkom postawić pierwsze kroki w świecie finansów i nauczyć się zarządzania swoimi pieniędzmi.

- Dla nastolatków w wieku 13-18 lat przygotowaliśmy bardzo dobrą ofertę konta osobistego - Konto 360o Junior. Konto prowadzone jest zawsze bezpłatnie, a żeby nie płacić za kartę do konta (Visa Konto 360o) oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, wystarczy dokonać jednej płatności kartą w miesiącu. Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie to świetna propozycja szczególnie przed zbliżającymi się wakacyjnymi wyjazdami – mówi Przemysław Dukiel, Kierujący Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.
 
Karta do Konta 360o Junior umożliwia młodym klientom także dokonywanie płatności zbliżeniowych oraz płacenie za zakupy w Internecie (z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa dzięki usłudze 3D-Secure) oraz bezpłatną wypłatę gotówki podczas płacenia za zakupy w sklepach (cash back). Do Konta 360o Junior może być również wydana karta Visa EURO26, umożliwiająca korzystanie z szeregu zniżek w Polsce i za granicą oraz z atrakcyjnego ubezpieczenia.
 
Posiadacze Konta 360o Junior mogą korzystać ze swojego rachunku poprzez serwis internetowy Millenet, Aplikację Mobilną na smartfony i tablety, serwis telefoniczny TeleMillennium i oddziały Banku Millennium. Nie płacą za przelewy w złotych realizowane przez internet i bankowość mobilną oraz za zlecenia stałe. Mogą także bezpłatnie dokonywać przelewów na e-mail lub numer telefonu komórkowego. W łatwy sposób doładują też komórkę (przez SMS, bankomat i Aplikację Mobilną). Dzięki Managerowi Finansów, dostępnemu w Millenet i Aplikacji Mobilnej, wcześnie uczą się planowania miesięcznego budżetu i oszczędzania. Odłożone pieniądze mogą ulokować na Koncie Oszczędnościowym Twój Cel i oszczędzać na realizację swoich planów.
 
- Wyjątkową cechą Konta 360o jest to, że „rośnie" ono wraz z jego posiadaczem – jeśli nie zostanie złożona inna dyspozycja, to po ukończeniu przez klienta 18 lat jego Konto Junior zmieni się w Student, zaś gdy student ukończy 26 lat, jego konto stanie się dorosłą wersją Konta 360o - dodaje Przemysław Dukiel.
 
Idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą podarować dzieciom pieniądze z okazji Dnia Dziecka, jest przekazanie ich na karcie przedpłaconej. Bank Millennium oferuje kartę Millennium MasterCard Prepaid, o którą można wnioskować dla siebie jak i dla każdej osoby, która ukończyła 13. rok życia. Kartę prepaid można wielokrotnie doładowywać poprzez Millenet lub Aplikację Mobilną. Po przelaniu środków na kartę można nią płacić za zakupy (również w internecie) oraz wypłacać gotówkę z bankomatu. W każdej chwili można sprawdzić dostępne saldo poprzez usługę MilleSMS, Millenet, Aplikację Mobilną, TeleMillennium lub w dowolnej placówce Banku Millennium oraz przyjrzeć się statystykom wydatków dokonanych kartą korzystając z usługi Managera Finansów w systemie bankowości internetowej lub mobilnej.
 
- Karta prepaid to przede wszystkim wygoda dla rodziców. Zamiast dawać dzieciom gotówkę, mogą ją przekazywać na kartę. Dodatkowo rodzice mają pełną kontrolę wydatków. Po zalogowaniu na swoje konto mogą sprawdzić, na co dziecko wydaje pieniądze. Mają też możliwość ustanowienia limitów dziennych wydatków i mogą w każdej chwili doładować lub rozładować kartę. Młody człowiek z kolei uczy się zarządzania swoimi pieniędzmi. Jestem pewien, że każdemu dziecku spodoba się posiadanie własnej karty, szczególnie że w Banku Millennium może wybrać jeden z dwóch ciekawych wizerunków karty prepaid – mówi Wojciech Małaszewicz, Kierujący Wydziałem Kart Płatniczych w Banku Millennium.