Informacje prasowe


30.03.2004

Bank wspiera akcję "Książka z rekomendacją"

Bank Millennium zwolnił z prowizji wpłaty gotówkowe na konto Uniwersytetu Warszawskiego realizowane w ramach akcji "Książka z rekomendacją".

W trakcie prowadzonej od 30 marca do 31 grudnia 2004 przez Uniwersytet Warszawski akcji "Książka z rekomendacją" osoby i instytucje gotowe wspomóc Bibliotekę UW mogą za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazka.buw.uw.edu.pl rekomendować pozycje książkowe i deklarować ich zakup na rzecz biblioteki.
 
Dzięki udostępnionej przez Bank usłudze "Automatyczna identyfikacja przychodzących płatności", po wskazaniu wybranych książek i podaniu niezbędnych danych każdemu darczyńcy zostanie przydzielony indywidualny numer rachunku bankowego.
 
Na ten rachunek dokonać można następnie wpłaty na poczcie, przez internet lub w dowolnym banku, przy czym wszystkie wpłaty dokonywane na konto akcji "Książka z rekomendacją" w oddziałach Banku Millennium zostały zwolnione z prowizji.
 
___________________________________
Usługa "Automatyczna identyfikacja przychodzących płatności" (AIPP) skierowana jest do wszystkich Klientów biznesowych Banku, zainteresowanych automatyczną identyfikacją wpłat swoich kontrahentów (płatników), z możliwością importu do systemu finansowo-księgowego użytkownika usługi.
 
Obecnie niezależnie od systemu, w którym jest przekazywane zlecenie płatnicze (ELIXIR, wpłata gotówkowa w oddziale banku) Klient nie jest w stanie zidentyfikować wpłat w sposób szybki i bezbłędny. Dokumenty płatnicze mimo, że są kierowane na właściwy rachunek Klienta mogą zawierać szereg błędów i literówek w polach opisujących płatników.
W związku z tym optymalnym rozwiązaniem jest powiązanie danych numerycznych identyfikujących płatnika, z numerem rachunku bankowego, na który wpłata jest kierowana.
Rozwiązanie takie oferuje właśnie usługa AIPP, która wykorzystuje indywidualny dla każdego płatnika numer rachunku w standardzie NRB w celu precyzyjnej identyfikacji wpłaty przez odbiorcę, użytkownika usługi.