Informacje prasowe


06.12.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium zauważony za działania na rzecz różnorodności

Bank Millennium znalazł się w tegorocznym Rankingu Liderów Różnorodności Financial Times. To zestawienie europejskich firm jest sporządzane cyklicznie przez elitarny dziennik gospodarczo-finansowy wspólnie z firmą badawczą Statista.

Bank Millennium znalazł się w gronie nielicznych polskich firm wymienionych w rankingu „Europejskich liderów różnorodności 2024”. Ranking sporządzony został na podstawie opinii ponad 100 tysięcy europejskich pracowników na kontynencie oraz ekspertów zajmujących się zasobami ludzkimi i rekrutacją. Partnerem merytorycznym projektu jest firma badawcza Statista. Podczas wypełniania ankiet pracownicy mieli możliwość oceny praktyk stosowanych przez ich pracodawców w zakresie różnorodności oraz przedstawienia swojego postrzegania praktyk stosowanych przez innych czołowych pracodawców w reprezentowanych przez nich branżach. Z badania wykluczone zostały organy administracji rządowej i placówki oświatowe.

- Obecność Banku Millennium w rankingu, jest wielkim wyróżnieniem dla organizacji, która od lat stawia na promowanie i wspieranie różnorodności wśród pracowników, klientów i partnerów. Uważamy, że różnorodność jest źródłem innowacji, kreatywności i efektywności. Dlatego dbamy o to, aby każdy członek naszego zespołu czuł się szanowany, doceniany i zaangażowany. W Banku Millennium realizujemy szereg inicjatyw związanych z różnorodnością: podpisanie Karty Różnorodności ONZ, organizacja szkoleń i warsztatów dla pracowników i menedżerów, współpraca z organizacjami pozarządowymi i instytucjami akademickimi, wsparcie dla sportowców paraolimpijskich, udział w festiwalu Millennium Docs Against Gravity i wiele innych. Tworzymy kulturę organizacyjną opartą na wartościach, takich jak: otwartość, tolerancja, szacunek i dialog. Jestem przekonany, że dzięki temu Bank Millennium jest atrakcyjnym i odpowiedzialnym pracodawcą, który przyciąga oraz rozwija talenty z różnych środowisk i grup społecznych - mówi Jacek Chmielewski, dyrektor Departamentu Kadr Banku Millennium.

Zestawienie powstaje od 2019 roku. Bank znalazł się w nim po raz kolejny. Autorzy rankingu dodali w tym roku do analizy trzy nowe wskaźniki: udział kobiet na stanowiskach kierowniczych (np. komitety wykonawcze, zarządy, rady nadzorcze), komunikację prowadzoną na rzecz różnorodności oraz wynik różnorodności obliczony przez dostawcę danych. Chodziło o to, aby jeszcze mocniej przybliżyć osiągane w rankingu wyniki do rzeczywistości doświadczanej przez pracowników. Ankiety pracownicze składają się obecnie na 70 procent ostatecznego wyniku firmy, a te nowe wskaźniki stanowią aż 30 procent ogólnej oceny.

Ranking „Europejskich liderów różnorodności 2024” przedstawia listę 850 firm, które uzyskały najwyższą punktację w badaniu. Bank Millennium znalazł się na 262 pozycji zestawienia osiągając wskaźnik 73.36 punktów. Mamy szóstą pozycję w rankingu pośród polskich firm, za to na tle rodzimego sektora bankowego jesteśmy najlepsi.