Informacje prasowe


20.05.2021

Udostępnij

 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
Bank Millennium zastosował otwartą bankowość w procesie sprzedażowym

Klienci, korzystający z dostępu do kont w innych bankach poprzez bankowość elektroniczną Banku Millennium, dla których przygotowana została oferta pożyczkowa, mają możliwość wnioskowania o produkty pożyczkowe jeszcze wygodniej. Bank potwierdzi ich dochód na postawie informacji z innych banków. To pierwsze w Polsce tego typu zastosowanie otwartej bankowości.

Bank Millennium jeszcze bardziej uprościł proces wnioskowania o produkty pożyczkowelink otwiera się w nowym oknie, korzystając z otwartej bankowości i usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS). Proces przebiega w pełni online i nie wymaga załączania dokumentów o dochodach ani logowania do innego banku. Bank potwierdza dochód klienta na podstawie informacji o rachunkach w innych bankach, na których przekazanie klient wcześniej wyraził zgodę. Dzięki temu również ci klienci, których wynagrodzenie nie wpływa na konto w Banku Millennium, mogą mieć dodatkową gotówkę w kilka chwillink otwiera się w nowym oknie, bez zbędnych formalności.

- Od dawna widzimy potencjał, jaki drzemie w otwartej bankowości. Ze względu na pandemię, w minionym roku skupiliśmy się na agregacji rachunków oraz zdalnym potwierdzaniu tożsamości bądź dochodów. Jak jednak zapowiadaliśmy, idziemy o krok dalej i wykorzystujemy te możliwości do tworzenia kolejnych usług, dających klientom, poza wygodą i oszczędnością czasu, również inne korzyści. Tak jest w przypadku nowej oferty pożyczkowej. Już w ubiegłym roku udostępniliśmy klientom możliwość potwierdzania dochodu poprzez logowanie do innego banku, teraz nawet logowanie nie jest już potrzebne. Wystarczy, że klient wcześniej przyłączył konto z innego banku, w ramach naszej usługi Finanse 360°. Na tej podstawie jesteśmy w stanie zaproponować mu dostęp do dodatkowych środków, z minimalną ilością formalności. Wiedza, którą czerpiemy o kliencie, dzięki korzystaniu przez niego z tego typu rozwiązań, pozwala nam oferować jeszcze bardziej spersonalizowane usługi - mówi Cezary Liszkiewicz odpowiedzialny za rozwój otwartej bankowości w Banku Millennium.

Proces jest omnichannelowy, co oznacza, że klient może skorzystać z oferty w dowolnym kanale (systemie internetowym Millenet, aplikacji mobilnej Banku Millennium, w placówce lub podczas telefonicznej rozmowy z konsultantem) lub z wykorzystaniem kilku kanałów, np. rozpocząć proces w jednym a zakończyć w innym.

Nowa, uproszczona oferta pożyczkowa jest przeznaczona dla klientów, którzy:

 • przyłączyli konto z innego banku w ramach usługi Finanse 360°, w bankowości elektronicznej Banku Millennium,
 • mają przygotowaną ofertę pożyczkową na bazie historii współpracy z bankiem
 • otrzymują wynagrodzenie na zagregowane konta w innych bankach.

W marcu br. Bank Millennium zdobył nagrodę Celent Model Bank za swoje usługi otwartej bankowości wdrażane systematycznie w 2020 roku. Rozwiązania banku oceniono jako doskonały przykład dobrych praktyk we wdrażaniu projektów, mających znaczący wpływ na wyniki biznesowe i całą branżę. Usługi otwartej bankowości Banku Millennium otrzymały również szczególne wyróżnienie w plebiscycie The Innovators 2021 organizowanym przez magazyn Global Finance.

W ramach otwartej bankowości Bank Millennium udostępnia również:

 • usługę Finanse 360°, która pozwala sprawdzić stan konta i historię transakcji na rachunku w aż dziewięciu innych bankach: Alior Banku, BNP Paribas, Banku Pekao, Citi banku, ING Banku Śląskim, Inteligo, mBanku, PKO BP oraz Santander Banku,
 • możliwość inicjowania przelewów poprzez swój serwis internetowy Millenet z kont w Alior Banku, Banku Pekao, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP oraz Santander Banku,
 • potwierdzanie dochodu w procesie o pożyczkę gotówkowy poprzez logowanie do jednego z siedmiu innych banków: Alior Banku, BNP Paribas, ING Banku Śląskiego, Inteligo, mBanku, PKO BP oraz Santander Banku,
 • proces zakładania konta osobistego, z potwierdzeniem tożsamości poprzez logowanie na konto w Alior Banku, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, mBanku, Pekao SA oraz Santander Banku,
 • proces otwierania konta firmowego Mój Biznes online dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, poprzez uwierzytelnienie w jednym z sześciu innych banków: Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, mBanku oraz Santander Banku.

Więcej na stronie: www.bankmillennium.pl.