Informacje prasowe


19.09.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium zachęca do oszczędzania energii i wyłącza swoje szyldy

Bank Millennium w okresie jesienno-zimowym po godzinach pracy wyłączy tablice świetlne w swoich oddziałach oraz biurach w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tym samym zachęca do oszczędzania i ograniczania zużycia energii elektrycznej w obliczu potencjalnych trudności na rynku energii. Działanie jest też wyrazem niezmiennej troski o środowisko naturalne i wynika z potrzeby rozsądnego gospodarowania zasobami.

Jak wynika z badań, w czasie dużej zmienności na rynku energii Polacy szukają sposobów na oszczędzanie prądu, a motywują ich do tego przede wszystkim koszty i troska o środowisko naturalne. Wyłączenie szyldów i tablic świetlnych w placówkach Banku to gest, którym pokazujemy, że każda aktywność, która prowadzi do zmniejszenia zużycia zasobów ma znaczenie w obecnej sytuacji. Zachęcamy też naszych pracowników do aktywnego i odpowiedzialnego poszukiwania obszarów, w których mogą oszczędzać energię – powiedziała Weronika Paksoy, Kierownik Wydziału Nieruchomości Banku Millennium.

Mając na uwadze trudności na rynku energii, a także podkreślając zaangażowanie na rzecz ludzi, środowiska i społeczeństwa Bank Millennium wprowadza dodatkowe działania w celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Zdecydował o wyłączeniu tablic świetlnych oraz ekranów ogłoszeniowych w centralach i swoich oddziałach na terenie całego kraju. Bank posiada 600 placówek, w tym 200 placówek franczyzowych. W okresie jesienno-zimowym oświetlenie będzie wyłączane po godzinach pracy, gdy placówki są zamknięte i nie prowadzą obsługi klientów. Dzięki tej inicjatywie Bank Millennium solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy na co dzień starają się aktywnie przyczyniać do zmniejszenia zużycia energii.

Działania w obszarze ESG od wielu lat są odzwierciedlane w działaniach Grupy Banku Millennium, potwierdzając, że jedno z najważniejszych i największych wyzwań naszych czasów to niezmiennie ochrona klimatu i troska o środowisko. Bank monitoruje, raportuje i redukuje emisje własne od ponad 10 lat, ale też ogranicza zużycie zasobów i materiałów np. energii elektrycznej, ciepła, wody, papieru, plastiku, wyposażenia biur i placówek bankowych oraz sprzętów biurowych. Strategia Grupy Banku Millennium na lata 2022-2024 przewiduje redukcję własnych emisji gazów cieplarnianych o 50 proc. w 2022 roku w porównaniu z 2020 rokiem. Osiągnięcie neutralności klimatycznej w odniesieniu do emisji własnych banku planowane jest do 2027 roku, a pełnej neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Na podobny krok związany z wyłączeniem szyldów świetlnych zdecydował się również Millennium bcp.