Informacje prasowe


01.12.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium z tytułem „Europejskiego Lidera Różnorodności 2023” Financial Times

Bank Millennium otrzymał tytuł „Europejskiego Lidera Różnorodności 2023” w rankingu przygotowanym przez Financial Times i Statistę. Tym samym po raz kolejny znalazł się w gronie pracodawców z Europy, którzy wspierają i promują różnorodność w swoich organizacjach. Firmy wyróżnione w rankingu wyłoniono na podstawie rekomendacji ich pracowników.

Ranking „Europejskich Liderów Różnorodności 2023” Financial Times i Statisty opiera się na wynikach niezależnego badania przeprowadzonego wśród ponad 100 tys. pracowników instytucji i firm z 16 europejskich krajów. Do udziału w badaniu zostali zakwalifikowani pracownicy firm zatrudniających powyżej 250 pracowników, z aż 26 branż. Uczestnicy badania oceniali w ankiecie praktyki stosowane przez swojego pracodawcę w zakresie różnorodności i inkluzywności. Na podstawie wyników badania autorzy rankingu wyróżnili 850 firm z najwyższą sumą punktów.

W Banku Millennium dbamy o to, aby wspólnie z naszymi pracownikami tworzyć kulturę doceniającą różnorodność i wspierającą inkluzywność. Jej zbudowanie, a także rozwijanie wymaga czasu, uwagi i przemyślanego wysiłku. Uważamy, że każda osoba zasługuje na szacunek i docenienie, dlatego edukujemy, rozmawiamy i kładziemy szczególny nacisk na wspieranie tych wartości zarówno w naszej organizacji, jak i poza nią. Cenimy różnorodność wszystkich osób pracujących w banku, ponieważ to dzięki nim możemy lepiej rozumieć rynek oraz klientów. Jestem dumna, że nasi pracownicy doceniają te działania, bo potwierdza to, że jesteśmy firmą, w której wszyscy funkcjonujemy na równych zasadach - powiedziała Magdalena Trzynadlowska, dyrektor Biura zrównoważonego Rozwoju.

Bank Millennium od lat prowadzi aktywne działania na rzecz wspierania oraz promocji różnorodności i inkluzywności. Jest to też jeden z podstawowych elementów wpisanych w jego strategię działania. Bank posiada Politykę różnorodności oraz jest sygnatariuszem Karty Różnorodności ONZ, która jest zobowiązaniem podpisywanym przez organizacje decydujące się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działające na rzecz tworzenia i promocji różnorodności.

Pełna treść rankingu „Europe’s Diversity Leaders 2023” znajduje się tutaj: https://www.ft.com/content/a2c1ceeb-a5bd-400b-b475-a1c742884720 link otwiera się w nowym oknie