Informacje prasowe


27.01.2016

Bank Millennium z rekordowymi wynikami w faktoringu

W 2015 roku Bank Millennium zrealizował obrót faktoringowy na poziomie blisko 13,5 mld zł i odnotował wzrost 11,1% r/r. Aktywa faktoringowe osiągnęły na koniec czwartego kwartału rekordową wartość 1,9 mld zł. To wzrost portfela aż o 21% r/r.

Bank Millennium zakończył rok 2015 z 10% udziałem w rynku faktoringu i piątą pozycją na liście faktorów zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów. 

 - Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki rozwojowi oferty produktowej i stałemu podnoszeniu jakości. Wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań IT, w tym łatwego w obsłudze systemu internetowego WEB Faktor powoduje, że możliwe jest otrzymanie finansowania już w godzinę od złożenia zlecenia w systemie. Praktycznie 100% klientów faktoringowych Banku Millennium korzysta już z Web Faktora. Ponadto stosowana przez nas umowa faktoringowa jest zdecydowanie jedną z najbardziej przejrzystych, jest prosta i przyjazna dla przedsiębiorcy. Nasi klienci obdarzają nas tak dużym zaufaniem, że coraz więcej z nich jest zdecydowana polecać nas kolejnym firmom. – mówi Tomasz Domagalski, Kierujący Wydziałem Sprzedaży w Departamencie Faktoringu i Finansowania Handlu Banku Millennium.

Rok 2015 był udany dla branży faktoringowej. Łączne obroty firm zrzeszonych w PZF wzrosły o 17,3% w stosunku do roku 2014 i wyniosły ponad 134 mld zł. Motorem wzrostu rynku był dynamiczny rozwój faktoringu eksportowego oraz faktoringu pełnego. Po raz pierwszy od długiego czasu obroty w ramach faktoringu pełnego były wyższe niż w przypadku faktoringu niepełnego.

Bank Millennium nadal będzie kontynuował obrany w 2015 roku kierunek zwiększania udziału faktoringu pełnego, przede wszystkim w formie faktoringu pełnego z ubezpieczeniem. W minionym roku bank zawarł umowę z jednym z największych ubezpieczycieli należności gospodarczych. Dzięki temu, jako jeden z nielicznych faktorów, współpracuje z dwoma ubezpieczycielami. Pozwoliło to zdecydowanie podnieść jakość świadczonych usług, zwiększyć elastyczność finansowania i jeszcze lepiej trafić w potrzeby klientów. 

Faktoring pełny to usługa, w ramach której bank finansuje, rozlicza i realizuje inkaso należności od kontrahentów krajowych, a dodatkowo przejmuje ryzyko niedokonania przez nich spłaty. Dla zgłoszonych przez klienta kontrahentów bank ustala indywidualne limity, do wysokości których przejmuje ryzyko, nawet do 100% wartości nominalnej wierzytelności.