Informacje prasowe


07.07.2017

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium z nagrodą „Best Bank for CSR in Central & Eastern Europe” magazynu „Euromoney”

Bank Millennium został uznany za Najlepszy Bank w Europie Środkowo-Wschodniej w kategorii Biznes społecznie odpowiedzialny. Międzynarodowy magazyn branży finansowej „Euromoney” docenił bank za transparentny sposób prezentowania działań CSR, różnorodność i złożoność programów, a przede wszystkim innowacyjne podejście do klientów sprawiające, że korzystanie z usług Banku Millennium jest proste i łatwe.

- Nagroda Euromoney, z której bardzo się cieszę, potwierdza słuszność wyboru tej a nie innej strategii działania. Zasady i projekty związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są od lat częścią naszego codziennego życia i kluczowym elementem średnioterminowej strategii banku. Niezależnie od tego, czy tworzymy unikalne produkty, wspieramy kulturę czy edukację finansową - innowacyjność jest naszym wyborem. Trudny do zapamiętania i wypowiedzenia skrót CSR tłumaczymy być może przyziemnie, ale praktycznie - lubimy pomagać, dbamy o otoczenie i ułatwiamy życie klientom - mówi Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium - właśnie takie podejście daje nam publiczne uznanie.

Euromoney Excellence Awards 2017 zostały ogłoszone 6 lipca w Londynie. W kategorii Najlepszy Bank w Europie Środkowo-Wschodniej w kategorii Biznes społecznie odpowiedzialny nagrodzono tylko jeden bank - Bank Millennium.

- Trudno znaleźć troskliwszy bank w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział magazyn „Euromoney” w uzasadnieniu wyboru zwycięzcy. - Warto podkreślić zaangażowanie banku w dbałość o środowisko naturalne w ramach własnych produktów, czego przykładem jest karta kredytowa WWF Millennium MasterCard, inicjatywy tworzące nowe miejsca pracy, jak również program wspierania kultury i sztuki. Bank Millennium zapewnia pełną przejrzystość prezentowania swoich celów i działań klientom, pracownikom, inwestorom i społeczeństwu, stawia na innowacyjność oraz digitalizację usług, co pozytywnie wpływa na integrację finansową w regionie.

Bank Millennium jest instytucją, której aktywność wychodzi daleko poza ramy działalności finansowej. Jesteśmy transparentni i szybcy w udostępnianiu informacji. Pełny połączony raport finansowy i społeczny za 2016 rok opublikowaliśmy jako jedna z pierwszych firm w kraju, a część dotycząca społecznej odpowiedzialności biznesu jest zgodna z międzynarodowym standardem raportowania GRI. Promujemy kulturę innowacyjności 360 stopni. Oznacza to, że oferujemy innowacyjne rozwiązania zarówno na zewnątrz – naszym klientom, jak i wewnątrz firmy - stwarzając pracownikom kulturę pracy sprzyjającą kreatywnemu myśleniu.

Intensywnie wspieramy cyfrową rewolucję zachodzącą w polskiej administracji. Nasi klienci mogą za pośrednictwem bankowości internetowej składać wnioski w programie „Rodzina 500+”, korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz Profilu Zaufanego, który otwiera bezpieczny i wygodny dostęp do kilkunastu serwisów administracji publicznej (m.in. ePUAP-ie, PUE ZUS, CEIDG).

Konsekwentnie realizujemy program wspierania kultury, jesteśmy m.in. tytularnym sponsorem największego w Polsce Festiwalu Filmów Dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Pod egidą Fundacji Banku Millennium wdrażamy m.in. nowy, ogólnopolski program edukacyjny „Elementarz Finansowy”, w którym wyjaśniamy przedszkolakom podstawowe pojęcia z dziedziny finansów. W pierwszej edycji programu zrealizowano ponad 240 warsztatów w 70 przedszkolach w całej Polsce.

Pracownicy banku angażują się w wolontariat pracowniczy na rzecz lokalnych społeczności - prowadzą warsztaty edukacyjne, organizują zajęcia pozalekcyjne i odnawiają szkolne sale. Szkolimy pracowników z zasad etycznej sprzedaży i dostosowujemy oferowane usługi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie 100% bankomatów i 90% placówek jest dostosowana do ich wymagań. Poprzez ograniczanie ilości materiałów, energii, paliw i wody, które zużywamy dbamy o środowisko naturalne. Wysokie standardy w prowadzeniu odpowiedzialnego biznesu zostały potwierdzone w wielu rankingach oraz wieloletniej obecności w Respect Index – indeksie giełdowym spółek działających zgodnie z najlepszymi standardami CSR i ładu korporacyjnego

Wyróżnienia Euromoney Awards for Excellence to jedne z najważniejszych nagród w branży bankowej na świecie. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje komisja złożona z najbardziej doświadczonych redaktorów, dziennikarzy oraz i zespół badawczy po otrzymaniu szczegółowych informacji od uczestników rynku oraz obszernych, całorocznych badań nad rynkami bankowymi i kapitałowymi w regionach. Nagrody Euromoney obejmują kilkanaście kategorii, w których oceniane są najlepsze banki z blisko stu krajów na całym świecie.