Informacje prasowe


16.02.2005

Bank Millennium wyróżniony za usługi powiernicze

Bank Millennium w międzynarodowym rankingu na najlepszy Bank oferujący usługi powiernicze w 2004 roku, opublikowanym przez kwartalnik „Global Custodian Magazine", uzyskał najwyższy wynik w Polsce, zdobywając tym samym prestiżowy status "Top Rated" zarówno w kategorii obsługi klientów zagranicznych jak i krajowych.

Wyróżnienie jest szczególnie ważne, gdyż o wygranej Banku Millennium zadecydowali klienci, dowodząc tym samym zadowolenia z poziomu oferowanych przez Bank usług. Banki były oceniane w 48 osobnych obszarach usług powierniczych, podzielonych na 9 kategorii m.in. przechowywanie papierów wartościowych, rozliczanie transakcji, sprawozdawczość, obsługa operacji na papierach wartościowych czy też współpraca z klientem. Bank Millennium uzyskał najwyższy, spośród pozostałych banków: BPH, Pekao, Bank Handlowy i ING BSK, rezultat w 7 kategoriach. Według opinii wyrażonej w ankietach przez klientów, Bank zwyciężył m.in. ze względu na elastyczność oferty, sprawną i profesjonalną obsługę oraz wysoką jakość serwisu względem ceny.
 
Global Custodian Magazine  jest wiodącym międzynarodowym magazynem, obejmującym swoją tematyką usługi związane z obsługą operacji na światowych rynkach papierów wartościowych. Publikowany pięć razy w roku przez firmę Asset International, Global Custodian dostarcza cennych analiz i komentarzy dot. ostatnich wiadomości oraz wydarzeń, mających miejsce na międzynarodowych rynkach kapitałowych. Magazyn jest rozpoznawany także dzięki wysokiej jakości redakcji oraz corocznych rankingów mierzących osiągnięcia i wykonanie usług świadczonych przez banki powiernicze, firmy brokerskie, zarządzających funduszami, które poprzez kolejne lata publikacji (od 1989) stały się uznanym benchmark'iem dla całej branży.