Informacje prasowe


24.03.2016

Bank Millennium wyróżniony w „Odpowiadam Polsce – Rankingu Firm Odpowiedzialnych Społecznie”

Projekt „Złote Berło”, którego mecenasem od 17 lat jest Bank Millennium został wyróżniony jako jeden z najciekawszych projektów kulturalnych w zestawieniu „Odpowiadam Polsce – Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie” przygotowanym przez Gazetę Bankową i portal wGospodarce.pl.

„Złote Berło” to nagroda przyznawana od 17 lat przez Bank Millennium i Fundację Kultury Polskiej najwybitniejszym twórcom polskiej kultury. Nagrodę przyznaje Kapituła złożona z wybitnych twórców i animatorów kultury, a jej wręczeniu towarzyszy specjalnie przygotowany program artystyczny związany tematycznie z twórczością laureata. Laureat może przyznać „Małe Berło” artyście młodego pokolenia, który jego zdaniem najpełniej w swojej twórczości nawiązuje do działalności artystycznej swojego mistrza. Od 1999 roku laureatami „Złotego Berła” byli tak wybitni artyści i instytucje kultury jak: Teatr Polskiego Radia, Jerzy Maksymiuk, Danuta Szaflarska, Jerzy Stuhr, Wiesław Myśliwski, Józef Wilkoń, Krzysztof Penderecki, Wojciech Młynarski, Maria Fołtyn, Tadeusz Różewicz, Janusz Gajos, Sławomir Mrożek, Ewa Podleś, Roman Polański, Stanisław Lem, Wojciech Kilar oraz Jerzy Giedroyć.

Działalność na rzecz społeczeństwa koncentruje się w Banku Millennium na trzech obszarach: wspieraniu kultury, edukacji i prowadzeniu działań charytatywnych oraz wolontariatu. Projekty kulturalne mają charakter długofalowy, większość z nich realizowana jest od kilkudziesięciu lat. „Złote Berło” to szczególnie prestiżowe wyróżnienie w świecie artystycznym, dlatego jesteśmy dumni z bycia fundatorem nagrody przyznawanej za wybitny wkład w rozwój polskiej kultury i sztuki – powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations.

W zestawieniu „Odpowiadam Polsce – Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie” wyróżnione zostały najciekawsze projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu pogrupowane w trzy kategorie: Kultura, Zdrowie/Społeczeństwo i Ekologia. Najwięcej punktów w rankingu przyznawane było projektom długofalowym, o dużej skali, angażujących pracowników i wspierających wolontariat oraz wpływających na poprawę życia najbardziej potrzebujących.